comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da yeni başkan Hasan Kemal Yardımcı!

08 Ağustos 2017, Salı 17:41
Çaykur Rizespor'da yeni başkan Hasan Kemal Yardımcı!

Çaykur Rizespor'da Başkan değişimi yaşadı. Metin Kalkavan yerini Hasan Kemal Yardımcı'ya bıraktı...

FutbolArena - Çaykur Rizespor'da sekiz yıldır kulüp Başkanlığı görevini yürüten başkan Metin Kalkavan, görevini Hasan Kemal Yardımcı'ya bırakırken yaşanan sportif başarısızlık için özür diledi...


Çaykur Rizespor'da Metin Kalkavan özür diledi


Anonim şirket içinde koltuk değişikliği yaptıklarını ifade eden Metin Kalkavan; ”Gönüller bir sadece yönetim değişiyor. Bu değişikliğin çok faydasını göreceğiz. Bu iş dışarıdan göründüğü gibi değil çok ciddi sıkıntılar var. Sekiz sene önce Hasan Başkan bizi kendisi toplamıştı. O günden beri ciddi yol aldık, sportif başarı hariç. Ben öncelikle hepinizden helallik istiyorum, özür diliyorum, hakkınızı helal edin. İnsanlar farklı fikirde olabilir, saygı duyarım, anlaşabildiğim kadar anlatmaya çalıştım. Görevler ani gelişir, bir telefon gelir göreve çağrılırsınız. Bu seneki takım geçen seneki takımdan daha iyi durumda. Bu sezon inşallah hızla Süper Lig'e döneceğiz. Rize'de bu işi yapmak çok kolay değil. Ben anonim şirket ortaklığına devam edeceğim. Bunu bir firma içinde değişiklik olarak düşünün. Hasan başkanın kendisine ve yönetime başarılar diliyorum. Bazılarınızı kızdırmış olabilirim, tekrar haklarınızı helal edin. Ben sadece beyinlerinizi biraz farklı etki yapmak istemiştim.” dedi.

 
Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı'dan Süper Lig sözü


Hasan Kemal Yardımcı da Metin Kalkavan'a teşekkür ederken “Bu işin içindeydim zaten. Bir şekilde şirketinde ortağıyım. Bu bir aile. Değişimin dışarıdaki yansımasını biraz daha sabırlı ve sükunet içerisinde değerlendirmek istiyorum. Dışının sizleri içinin bizleri yaktığı bir ortam. Kulüp yönetmek çok kolay değildir. Metin Başkan bu kulübü aldığı zamanın şartlarını hepiniz biliyorsunuz. Metin Başkan'a bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Samimiyetimi ve birlikteliğimi açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. Giden yönetimin kırılması beni üzer. Yapımız ve karakterimiz gereği işi sıkı tutacağız. Kulübün Finans tablosu bir üst ligdir, geliri bir alt ligdir. Bu sürdürebilir bir durum değil, dolayısıyla biran önce Süper Lig'e çıkmak zorundayız. Burada basının da sorumluluğu vardır, sizlerden destek bekliyorum, hiç birinize tepeden bakmayacağım, hiçbir şekilde de alttan almayacağız. Yakışan neyse biz onu yapacağız. Her zaman da para istenmez. Bu kulüplerde bizim paramız yetmez, kalıcı gelir şart. Niyetimiz iyidir, gönlümüz bizi bu göreve gönderenlere laik olmaktır, bu yolda elimizden geleni esirgemeyeceğim. Bu işi en iyi şekilde kalıcı olarak yapmak için buradayız. Altyapıdan Hasan Vezir, Hakan Tecimer çıkarmak istiyoruz. Bunu nam olsun diye çıkarmalıyız, Rize demek teknik futbolcu demek, bu konu da spor bakanının desteği ile alt yapıya destek olmak istiyoruz. Rize'yi yayacağız, ilçelere tek tek geziler yapacağız. Yönetim kuruluna kıyım olmayacak, biz buraya ihtilal yapmaya gelmedik. Yaşımız eski olabilir ama kafamız yenidir. Yönetime yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Tek bir şaibeye bulaşmadılar. Taraftara laik olmak için çalışacağız. Taraftarsız olmaz, o zaman takımı İstanbul'a mı getirelim. Başarı olursa Rizeli taraftar maça gelir, bizim de sabrımız yok, bütün imkânları seferber ederek Süper Lig'e dönmek istiyoruz tabi usulüne göre olacak. Yakışan neyse onu yapacağız. Samimiyet önemli, buda bizde var. Teknik kadro ile ilgili tasarruf yüzde yüz devam yolunda. Transferlerle ilgili teknik kadronun raporu doğrultusunda sızıntı olmayacak, gereken neyse yapılacak. Biz işimize bakacağız, maç sonu konuşmayacağım, 24 saat sonra hakemler hakkında konuşacağım. Rizeli için yakışanı yapacağız. Rize Süper Lig'e yakışır ve bu yolda taraftar bu işin ana unsuru olacak” dedi.

Çaykur Rizespor ile ilgili tüm gelişmeleri Çaykur Rizespor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)