comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da yabancı oyuncu sayısı eridi

27 Temmuz 2017, Perşembe 13:28
Çaykur Rizespor'da yabancı oyuncu sayısı eridi

Çaykur Rizespor, Süper Lig'de 14 yabancı oyuncu bulundururken bu sezon TFF 1.Lig'de mücadelesini sürdüreceği ligde yabancı oyuncusu sayısını yarı yarıya düşürdü.

FutbolArena - Çaykur Rizespor ilk olarak sözleşmesi sona eren kaleci Dıallo ve savunma oyuncusu Oboabona ile yollarını ayırmıştı. Yeşil – mavili ekip, bu sezon kadrosunda düşünmediği Tuszynskı ve Nosa ile sözleşmeleri fesih etmişti.

Atmaca, ayrıca Atımwen ve Yakoubi ile yolları ayırırken, gönderilmesi düşünülen Ali Faez'i ise kamp kadrosuna dahil etmemişti.
 

Çaykur Rizespor'daki yabancı oyuncular


Bu sezon mevcut kadrosunda Kweuke, Matic Fink, Saadane, Petrucci, Edomwonyi, Jantscher ve yeni transfer Samuıdio yu bulunduran Çaykur Rizespor bu isimlerden Avusturyalı Jantscher'i de kiralık olarak bir başka takıma göndermeyi planlarken, sakatlık nedeniyle sezonu kapatan Iraklı İsmael'in de sözleşmesini donduracağı öğrenildi.
Çaykur Rizespor yabancı oyuncu transferinde bir veya iki oyuncu ile anlaşarak yeni sezonda toplamda sekiz veya dokuz yabancı oyuncuyu kadrosunda tutmayı düşünüyor. TFF 1.ligde kadroda 10 yabancı oyuncu bulundurma hakkı olurken bu isimlerden sadece beşi 18 kişilik maç listesinde yer alabiliyor.
Çaykur Rizespor ile ilgili son dakika gelişmeleri Çaykur Rizespor Haberleri sayfamızda...
 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!