comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da Ramos transferinin perde arkası

09 Ağustos 2017, Çarşamba 11:18
Çaykur Rizespor'da Ramos transferinin perde arkası

Çaykur Rizespor'da Ramos transferinin perde arkası ve son dakika gelişmeleri FutbolArena'da.

FutbolArena Özel - Çaykur Rizespor'da Ramos transferinin perde arkası. Brezilya donüşü Hikmet Karaman ile aynı uçakta yolculuk ettiler, havada filizlenen transfer yerde eski Başkan Metin Kalkavan'ın, Adanaspor Başkanı Bayram Akgül'le yaptığı 3 dakikalık telefon görüşmesi ardından sonuçlandı.


Çaykur Rizespor'dan Mauricio Ramos transferi


Yeşil - mavili takımın teknik direktörü Hikmet Karaman, geçen ay gittiği Brezilya ziyareti dönüşü aynı uçakta yolculuk eden Adanaspor'un savunma oyuncusu Maurici Ramos'un durumunu sormuştu.

İstanbul dönüşü havada yapılan sohbet toplantısında Brezilyalı oyuncu Ramos; ”Adanaspor'la olan sözleşmem devam ediyor, bir gelişme olursa sana dönerim hocam” sözleri sonrası önceki gün Güney temsilcisi ani bir kararla takım kaptanını bırakma kararı almıştı.

Hikmet hoca ile yeniden temas kuran Brezilyalı stoper Ramos “beni al, serbestim” mesajı sonrası düğmeye basıldığı öğrenildi. Başkan Metin Kalkavan'ın Adanaspor başkanı Bayram Akgül'le bu transfer için onay alması ardından 32 yaşında ki stoperin yeni takımı böylece Çaykur Rizespor oldu.

ÇAYKUR RİZESPOR'DA YABANCI SAYISI 9'A ÇIKTI

Çaykur Rizespor'da Maurici Ramos transferi sonrası kadroda yer alan yabancı sayısı 9'a yükselmiş oldu. Sakatlığı nedeniyle sezonun ilk devresinde forma giyemeyecek olan Ismael dışında kadroda yer alan Jantscher, Edomwonyi, Matic Fink, Saadane, Petrucci, Kweuke ve Paraguaylı Samıdio yeşil – mavili takımın yabancı oyuncuları olurken, bu isimlerden sadece beş futbolcu maçlarda oynama şansı bulacak.


FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.