comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da Okan Buruk ayrıldı mı?

29 Mayıs 2019, Çarşamba 16:58
Çaykur Rizespor'da Okan Buruk ayrıldı mı?

Çaykur Rizespor'da teknik direktör Okan Buruk ile yolların ayrıldığı iddia edildi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de Çaykur Rizespor'u çalıştıran teknik direktör Okan Buruk ile yolların ayrıldığı ifade edildi. Ligde ikinci yarının en başarılı takımlarından biri olan Okan Buruk'un göreve gelmesiyle birlikte ligin son sırasından hızlı kurtulara üst sıralara yükselen Rizespor'da genç teknik adamla anlaşma sağlanamadı. 
 

Rizespor Haberleri: Okan Buruk, Rizespor'dan neden ayrıldı?


Çaykur Rizespor'da teknik direktör Okan Buruk ile yolların ayrıldığı belirtildi. DHA'nın haberine göre; genç teknik adamla yapılan görüşmelerde sonuç alınamadı. Karadeniz temsilcisinin gün içerisinde resmi açıklama yaparak Okan Buruk ile yollarını ayırdığını açıklaması bekleniyor. 

OKAN BURUK AÇIKLADI
Teknik direktör Okan Buruk, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Rizespor camiasına teşekkür ederek görevinden ayrıldığını açıkladı.

"Geride bıraktığımız sezonda tam 8 ay boyunca çalıştığım ve her anından büyük keyif aldığım Çaykur Rizespor A.Ş.'deki teknik direktörlüğümu bugün itibari ile üzülerek bitirme kararı almış bulunmaktayım.

Bu keyifli ama yorucu süreçte yeteri kadar vakit ayıramadığım ailem ile daha çok beraber olma adına böyle bir karar almış bulunmaktayım.

Bu 8 aylık süreç içerisindeki her maçta sonuç ne olursa olsun başta şahsım olmak üzere tüm teknik ekibe huzurlu bir çalışma ortamı hazırlayarak yanımızda olan ve devam etmemiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan ve bu zamana kadar bizi bekleyen başkan Hasan Kartal'a ve yönetim kurulumuza, sportif direktörümüz Yılmaz Bal 'a, saha içi ve saha dışında Rizespor'a yakışacak şekilde her zaman, her şeylerini veren değerli futbolcularımıza, takımımızla çalışan bütün ekibimize, tesislerimizin emektar çalışanlarına kendim ve tüm ekibim adına teşekkür ederim.

Göreve geldiğimizde sadece 3 puanı olan, hatta ilk devreyi ligin son sırasında kapayan takımlarının bu kötü durumuna rağmen ben ve ekibimi her zaman destekleyen ve iç saha, dış saha ayırt etmeden Rizespor'a ayrılan bütün koltukları doldurup takımımızı destekleyen, birlikte sevinip birlikte üzüldügümüz taraftarlarımıza yürekten teşekkürü bir borç bilirim. 

Takımımıza olan inançları sayesinde yıllardan sonra maç ayırt etmeksizin tribünleri doldurmaları Çaykur Rizespor'un önümüzdeki sezon için en büyük gücü olacaktır.

Unutulmayacak anılarla ayrıldığımız Çaykur Rizespor'a yeni sezonda başarılar diler, tüm kalbimle ve dualarımla onların yanında olduğumu belirtir, tekrar bir gün birlikte calışmayı ve aynı heyacanı yaşamayı umut ederim."OKAN BURUK'UN RİZESPOR KARNESİ

Ligin ilk yarısını son sırada tamamlayan Çaykur Rizespor, Eylül ayında göreve getirilen Okan Buruk ile birlikte hızla çıkışa geçerek sezonu 11. sırada tamamladı. Ligin ilk yarısında 12 puan toplayan Karadeniz temsilcisi, ikinci yarıda 29 puan toplamıştı.

Son dakika Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)