comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da Kemal Yardımcı: "Kweuke'nin ölüsü yeter"

14 Mart 2018, Çarşamba 11:25

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, devre arası ameliyat olan takım kaptanı Kweuke için ;” Ölüsü yeter, yeter ki sahaya çıksın” dedi.

FutbolArena - Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Leonard Kweuke'nin sakatlık sonrası çalışmalarına devam ettiğini hatırlatttı.


Çaykur Rizespor'da Leonard Kweuke haberleri


Hasan Kemal Yardımcı, "Bir iki hafta içinde takıma katılır. Bu oyuncumuz geçmiş yönetimden gelen yüksek meblağlı bir sözleşmeye imza atmıştı. En son 200 bin Euro para ödedik kendisine. Bu bir kontrat, ben bundan şikâyet etmiyorum. Sürdürülebilir ve kontrol edilebilir bir durumumuz var bizim. Geçmiş yönetime de ben kabahat bulmuyorum, imzalar atılmış ve bir sıkıntı var ki biz yönetime geldik. Ben bunu yönetmem lazım. Kweuke'den benim şikâyetim yok, sezonun bitimine beş maç kala da gelse lazım olur bize. Kweuke'nin ölüsü yeter bize, yeter ki sahaya çıksın” dedi.

"BU İŞ ŞAKA DEĞİL"
Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Mayıs ayı içinde altyapı tesisleri için temel atacaklarını söyleyerek;” Bu iş şaka değil. Mayıs ayı içinde altyapı temeli atılacak. Rize'nin dinamiklerini harekete geçireceğiz, bu yörenin çocuklarını didik didik takip edeceğiz” ifadesini kullandı.

ÖNCE RİZESPOR KONUŞULACAK

Bu sezon yaşadıkları heyecanı önümüzde ki sezon süper ligde kaliteyle harmanlayarak güçlü bir kadro kurmak istediğini belirten Başkan Yardımcı;” Önümüzde ki sezon sağlam bir takım yapmamız şart. Süper ligde ki kaliteyi görüyoruz. Bizim bu sene ligde bulduğumuz heyecanı, havayı önümüzde ki sezon kaliteyle takviye edeceğiz ve Rizeli diyecek ki;” Kardeşim ben önce Rizespor konuşurum, başka bir şey konuşmam” diyecek. Rizeli, beni mahcup etmeyecek takımın arkasında yer alacak. Bizde onları mahcup etmeyeceğiz. Ona göre işi sağlam tutacağız.

"RİZE BENİ GENÇLEŞTİRDİ"

Başkan Yardımcı, kendisinin sosyal yönde Rize ile kucaklaşmasının kendisine ayrı bir mutluluk verdiğini belirterek;” Uzun yılar unuttuğum gönlümde ki Rize'yi tekrar yaşamaya başladım. Allah uzun ömürler verirse bu bize Rize'de daha fazla yaşama imkânı verecektir. Taraftar her şeyi görüyor, bu samimiyeti görüyor. Asıl bana Rize'nin katkısı var, beni gençleştiriyor, beni diri tutuyor. Yukarda Allah var Rizespor'un bana katkısı var, 20 saat kafam çalışıyor” cümlesini kullandı.
 

Çaykur Rizespor Spor Toto 1. Lig puan durumu


Çaykur Rizespor'da teknik direktör İbrahim Üzülmez farkı yaşanıyor.

Ligin ilk 10 haftası içinde 18 puan toplayan yeşil – mavili takım, ikinci yarının ilk 10 haftası içinde ise 21 puan toplamayı başardı.

Devre arası kampında iyi bir hazırlık dönemi ve önemli takviyeler yaparak geçiren yeşil – mavili takımda teknik direktör İbrahim Üzülmez, ikinci devre ile birlikte müthiş bir çıkış yakaladı.

2018 yılı içinde tek yenilgisini Altınordu takımına karşı alan Üzülmez'in öğrencileri ligin 27. Haftası sonunda 52 puan toplayarak adını zirveye yazdırmayı başardı.

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.