comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da kamp çalışmaları yolunda

20 Temmuz 2017, Perşembe 12:09
Çaykur Rizespor'da kamp çalışmaları yolunda

Çaykur Rizespor'un Avusturya kampı yoğun tempo ile geçiyor.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Avusturya kampı boyunca oyuncularına ağır antrenman temposu yüklemesine rağmen genç Furkan hariç ciddi bir sakatlığın olmaması yüzleri güldürdü.

Avusturya kampını en iyi şekilde değerlendirmek ve lige hazır olarak girmek istediklerini belirten Karaman;” Yapılan çalışma ve oynanan hazırlık maçlarından memnunum. Oyun sistemini oturtma adına bu maçlar bizim için önemli. Bu kamp sonrası Rize'ye döneceğiz ve ligin ilk haftasında evimizde oynayacağımız Manisaspor maçına kadar kendi tesissilerimizde hazırlanacağız” dedi.
İNAT ETTİLER, GİTMİYORLAR

Çaykur Rizespor'da kadroda düşünülmeyen iki oyuncu bir türlü anlaşmaya yanaşmıyorlar.
Avusturyalı Jakob Jantscher ve Iraklı genç oyuncu Ali Faez'i yeni sezonda kadroda düşünmeyen yönetimin bu iki oyuncunun “gitmiyoruz” demesi ardından eli kolu bağlandığı öğrenildi.
Yapılacak olan iki yabancı oyuncunun transferleri bu oyunculara bağlı olması nedeniyle şimdilik transferi askıya alan Rizespor yönetiminin kamp dönüşü İstanbul'da futbolcuların menejerleri ile karşılıklı görüşüp, anlaşması bekleniliyor.
Karaman'ın derdi defans!
 

Hikmet Karaman'dan transfer açıklamaları


Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman'ın Avusturya kampında kafayı en çok defans bölgesine taktığı öğrenildi.

Geçen sezon lig boyunca kalede görülen basit goller nedeniyle bir türlü istenilen seviyeye gelemeyen defans bölgesi için işi sıkı tutan deneyimli teknik adam Karaman'ın bu sezon savunmada hata olmasın diye kaleciler ve savunma bölgesinde görev yapan oyuncuları ile özel olarak görüştüğü belirtildi.
Kaleci Gökhan ve Alperen dışında savunmada oynayan Orhan, Matic, Ümit, Yakoubi ve Mehmet Uslu ile özel toplantılar yapan Karaman'ın “ savunmada bu sezon basit hata istemiyorum, herkes bir biri ile konuşacak” diyerek oyuncuları tek tek uyardığı öğrenildi.
 

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.