comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da İbrahim Üzülmez haklı mı?

22 Ağustos 2018, Çarşamba 19:28
Çaykur Rizespor'da İbrahim Üzülmez haklı mı?

Sezonun ilk iki haftasında bir puan toplayan Çaykur Rizespor'da teknik direktör İbrahim Üzülmez erken eleştirilere isyan etti.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2018-2019 sezonunda ilk iki hafta geride kalırken, Çaykur Rizespor bu iki haftada bir puan toplayabildi. Alınan sonuçların ardından teknik direktör İbrahim Üzülmez eleştiri oklarının altına kalırken, genç teknik adam yaptığı açıklamalarla sabırsızlığa isyan etti. Peki, İbrahim Üzülmez isyanında haklı mı?

EN ÇOK İSABETLİ ŞUT ATAN TAKIM
Çaykur Rizespor aslında Süper Lig'e yeni çıkmış bir takım olarak hiç de kötü maçlar çıkarmadı. Bunu en iyi gösteren istatistiklerden biri de Süper Lig'de ilk iki haftanın en çok şut atan takımının Çaykur Rizespor olduğuydu. 

Matchstudy verilerine göre Çaykur Rizespor iki haftada 18 isabetli şutla Süper Lig'in zirvesinde yer aldı. Rizespor'dan sonra en çok isabetli şut atan takım Beşiktaş 13 isabetli şut atarken, 3. sıradaki Başakşehir 12 isabetli şut atabildi. Rizespor isabetli şut konusunda rakiplerine fark atsa da bu şutların sadece 3'ü golle sonuçlandı. 

Süper Lig ile ilgili tüm analizlerimizi, Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)