comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da İbrahim Üzülmez: '

04 Aralık 2017, Pazartesi 10:59
Çaykur Rizespor'da İbrahim Üzülmez: '

Çaykur Rizespor teknik direktörü İbrahim Üzülmez, ligde bir takımın inişleri ve çıkışların olacağına dikkat çekerek” Bizim takım eninde sonunda hedefine ulaşacaktır” dedi.

FutbolArena - Çaykur Rizespor'da Denizlispor maçında kadroda cezaları nedeniyle üç as oyuncusundan yoksun çıktıklarını söyleyen Üzülmez önemli açıklamalarda bulundu.

İbrahim Üzülmez, ”Eksik oyuncular bizleri saha içinde değişkenlik anlamında bize sıkıntı yaşadık. Bu tip maratonda elbette bu tip olaylar yaşayacağız. Bu takımın hedefi belli, hedefe emin adımlarla ilerliyoruz, bir takım inişler ve çıkışlar yaşayabilir. Burada önemli olan devre arasına kadar maksimum puanları toplamak ve ondan sonra ki süreçte yapacağımız takviyeler bizim için çok önemlidir” dedi.
"TECRÜBELİ OYUNCU ŞART"

3 – 0 ‘dan maçın 3 – 2'ye gelmesine olanak verenlerin kendileri olduğunu dile getiren Çaykur Rizespor teknik direktörü İbrahim Üzülmez; “ İyi başladık ve skoru yakaladık ama her halde futbolcular maç burada bitti düşüncesi girdiler. Sonuç olarak mutluyum ama düzeltmemiz gereken çok şeyler var. Skoru koruma anlamında tecrübeli oyunculara ihtiyacımız var. 3 – 0 öne geçtikten sonra hücum varyasyonlarında biraz daha dikkatli olabilsek çok daha farklı bir galibiyet elde edebilirdik. Tabi burada Denizlispor'da sezon içinde bir daha böyle muazzam goller atabilir mi bilmiyorum. İki güzel attılar, kendilerini tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.
 
"HEDEFİ OLAN ARKADAŞLARLA DEVAM EDECEĞİZ"

Çaykur Rizespor'un sezon sonu hedefinin belli olduğunu söyleyen genç teknik adam Üzülmez;” Benim olduğum yerde hedef bellidir. Kadro içinde bazı arkadaşlar hedef konusunu sanırım tam anlamadı. Hedefi olan arkadaşlarla yola devam edeceğiz. Maç 3 – 0 olduktan sonra bazı arkadaşlar her halde bu maçı kazandık havasına girdiler. Futbolda bu yok. Bu işi ciddi bir iştir. İbrahim Üzülmez'in olduğu yerde hedef bellidir. Kötü niyetli oyuncum yok ama biraz hedefler konusunda bizi anlamayan rahat 3 – 5 oyuncu var. Bu durum da beni rahatsız ediyor. Uzun lig maratonunda bu tip hatalar yaparsak sıkıntı yaşarız.
 
"KWEUKE TİŞÖRTÜNÜ ÇIKARIP BANA GÖSTERDİ"

İyi bir Kweuke'ye her zaman ihtiyaçlar duyduklarını dile getiren Üzülmez;” Kweuke bu takım için bu şehir için ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu kendisi biliyor. Şampiyonluk yolunda iyi bir Kweuke'ye hepimizin ihtiyacı var. Attığı golden sonra kaleci Gökhan'a gitmesi, benim yanıma gelmesi takımı sahiplenme adına olumlu işler. Bu hafta içi yanıma geldi ve tişörtünü çıkartarak “ Hocam zayıfladım beş kilo verdim, ben hazırım ” diyerek espri yapması, aramızda güzel bir diyalog geçmesi güzel bir şeydi. Kweuke'de her şeyin farkında. Bu takımda abi diyebileceğimiz, sorumluluk alması gereken futbolcuların en başında yer alıyor. Denizli maçında 3 gol atmasından çok sahada gösterdiği mücadele benim için çok daha önemli. Şampiyonluk yolunda sağlam bir Kweuke'ye çok ihtiyacımız var. “ dedi.
 
"ÇOK SULAR AKAR"

Rizespor'un her zaman hedefinin sahaya çıktığı zaman üç puan almak olduğunu dile getiren İbrahim Üzülmez;” Lige bakıldığında MKE Ankaragücü takımı müthiş bir seri yakaladı, bu böyle devam eder mi? Zaten devam ederseler 20. Haftada şampiyonluklarını ilan ederler. Bu ligde çok sular akar önemli olan biz kendi takımımızın performansını artırarak ilk devrenin sonunda maksimum puanları toplamak. Denizlispor maçından ders çıkarmak gerekiyor. Bu tip maçlarda atabildiğin kadar atacaksın. Oyuncularıma iyi bir ders olduğunu düşünüyorum. Bu iş ciddi bir iştir. Kaçırdığın gol pozisyonları geldi kalende muazzam goller olarak döndü” ifadesini yer verdi.

 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.