comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı: ''Tarihi bir süreç..''

15 Kasım 2017, Çarşamba 11:28
Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı: ''Tarihi bir süreç..''

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArenaÇaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, ilk devrenin sonuna kadar oynanacak olan maçlarda tüm futbolculara ve teknik kadroya güvendiğini belirterek “Kasım ayı boyunca transferlerden tek kelime söz etmeyeceğiz, Aralık ayını bir görelim” dedi.


Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı'dan açıklamalar


Önemli konulara değinen Başkan Yardımcı, önlerinde bir taraftan geçmiş dönemden gelen futbolcularla yapılan yüksek kontrat nedeniyle maddi bir savaşın olduğunu, diğer yandan ise manevi bir savaş verdiklerine dikkat çekerek;” Bu iki savaşı da aşıp, Rizespor'u düzlüğe çıkarmak zorundayız, eskiye takılıp kalamam ben “ dedi.

''TÜM OYUNCULARIMA İNANIYORUM, GÜVENİYORUM''
Kulübün tarihi bir süreçten geçtiğini söyleyen Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, yaşanan bu süreci el birliği ile aşacağız diyerek;” Son haftalarda alınan skorlar herkesi olduğu gibi beni de çok üzüyor. Rizespor'un saha içi sonuçları kadar saha dışında kovalanan işlerde önemli. Haftanın iki günü Ankara'da İki günü İstanbul'da üç günü de Rize'de bulunuyorum. Evvel Allah bu işin üstesinden geleceğiz. Kasım ayı boyunda gidecekler, kalacaklar, yapılması planlanan transferler hakkında hiçbir şey konuşmayacağız. Aralık ayını bir görelim. Başkan olarak kadroda yer alan tüm oyuncularıma inanıyor ve güveniyorum. Bu çocuklar bizi ilk devrenin sonunda istediğimiz hedefe ulaştıracak” ifadesini kullandı.

''DEVRE ARASINDA TAMEMEN PROFESYONEL OLACAĞIZ''

Başkan Yardımcı, devre arası döneminde Rizespor'un sezon sonunda hedefe varabilmesi için ne gerekiyorsa onu yapacaklarını vurgulayarak;” Samimi bir şekilde oturup, konuşacağız. Devre arasında tamamen profesyonel davranacağız. Duygusallığa, hissiyata yer yok. Devre arasına kadar biraz sabır, biraz sükûnetle birlikte İbrahim hoca ve ekibine güven duymalıyız. Bununla birlikte futbolcularda sahada gerekeni yapmaları gerekiyor. Futbolcu ödemelerinde sıkıntı olmaması için var gücümüzle çalışıyoruz” cümlesini kullandı.

Bu sezon birçok maçta futbol şansının yanlarında olmadığı belirten Başkan Yardımcı, “Futbol şansı biraz yanımızda olsa şimdi 21 – 22 puanda bulunurduk. Balıkesir Baltok maçında Petrucci'nin karşı karşıya kaçırdığı pozisyon, yine aynı maçta bom boş pozisyonda Samudio'nun kafa vuruşu, Samsunspor maçında kalecimizin yaptığı hata, Elazığspor maçında durum 1 – 1 ken Miloseviç'in sakatlanarak oyundan çıkması ve sonrası yenilen goller, son Adanaspor maçında kaptan Kweuke'nin bom boş pozisyonda topu dışarı atması. Geride kalan maçlarda futbol şansı yanımızda olmadı ama son haftalarda kaptan Kweuke'nin biraz toparlanması beni moral olarak taşıyor” dedi.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)