comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı: 'Kan değişikliği kendini gösterdi'

05 Aralık 2017, Salı 11:02
Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı: 'Kan değişikliği kendini gösterdi'

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Rizespor bir davadır diyerek” ben dava adamıyım” dedi.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, teknik direktörlük değişim sürecinin yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladığına dikkat çekti.
 

Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı'nın açıklamaları


Hasan Kemal Yardımcı, "Bu beklendiği gibi oldu. Bunu yaşarken futbolcuda bir değişim sürecinden geçti. Beklenmeyen şey yaşanan şansız puan kayıpları oldu. Teknik kadromuz başta İbrahim Üzülmez hocamız olmak üzere daha çok sevecen, arkadaşça, futbolcunun dilinden anlayan dilde bir yaklaşım gösterdi. İbrahim hocanın takıma yaklaşımı bir abi bir dostane bir sıcak kucaklama şeklinde. Bu durumun uyum süreci az hasarla kapatıldı. Futbolcu da bir değişimden geçti diyebiliriz. Bu teknik kadro çok daha iyilerini yapabileceğini gösterdi bizlere. Bu durumu takım da sahiplendi, bunun yanında saha içinde bireysel bencilliği tam olarak atlatamadık. Bireysel kaliteyi, takım, ekip kalitesine dönüştürdüğümüzde o zaman tam kıvama geleceğiz. Son oynanan maçta Denizlispor takımı da kaliteli bir ekip, yabana atılmaması lazım. Haddimizi bilerek, bireysel kaliteyi, takım kalitesine dönüştürmek lazım. Bu da olacak” dedi.
 

Çaykur Rizespor transfer haberleri


Göreve geldiği zamandan buyana yaptığı işlerin bir devrim olmadığının altını çizen Başkan Hasan Kemal Yardımcı, olması gerekenleri yapıyorum diyerek;” Hesapları kontrol ediyoruz. Mutavizi bir şekilde kararlı ve bildiğimizden ödün vermiyoruz. He şeyin bir zamanı var. Zamanı geldiği zaman konuşurum. Takım içinde Kweuke'nin düzelmesi moralleri de düzeltti. İnancımız ve güvencemiz daha da arttı. İlk devrenin bitimine daha önce açıkladığım 30 puan hedefini yukarıya Kweuke çıkartacak. Attığı golden sonra birliktelik müthişti. Kaleci Gökhan'a koşması, takım olarak o birlikteliği bize gösterdiler. Buradan kaleci Gökhan'a da bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Kolay değil, maç öncesi annesinin geçirdiği rahatsızlık haberi altına maça çıkması insani olarak hiçte kolay bir durum değil. Lincoln süper ligde çok daha başarılı olur düşüncesindeyim. Bu ligde göğüs göğüsse savaş var. Tabi ligde beş yabancı kotası altında oynayacakmıyım? Oynamayacakmıyım? Kolay değil. Devre arası transfer gündemini teknik direktörüm İbrahim Üzülmez ile değerlendirmeler yaparak fikir alışverişinde bulundum. Yapılan değerlendirmelerde devre arası yapılması gerekenleri Akın Çorap Giresunspor maçından sonra masaya yatırma kararı aldık. Takipte olduğumuz, radarımızda yer alan oyuncu grubu elbette var. Zamanı geldiği zaman açıklama yaparız, şimdi tek hedef hafta sonu oynanacak olan Giresunspor karşılaşması. Bu maçla birlikte üç cezalı oyuncumuz Recep, Saadane ve Samudio geri dönecek. Tabi Kweuke'nin bu maçta göstereceği performans bizim adımıza önemli bir faktör olacak diyebilirim.
 
"TARAFTAR TAKIMA SAHİP ÇIKMALI"

Şampiyonluğa oynayan ve son üç maçta istikrarı yakalayan bir takımın stadının boş olması kendilerini derinden üzdüğünü söyleyen Başkan Yardımcı;” Son Denizlispor maçında 1.500 taraftar ortalaması altında oynadık. Önce evinde takımına destek olman lazım. Sen kendi evinde takımını yalnız bırakıyorsun, deplasmanda oynanacak maç için yönetimden istekte bulunuyorsun. Giresunspor ile aramızda oluşan güzel ilişkileri bozmak istemem. Beni üzdü, açık söyleyeyim cumartesi günü öğlen saatleri altında hava pırıl pırıl güneş takım şampiyonluk mücadelesi veriyor gel gör ki statta toplam boş koltuk sayısı 14 bin! Ben aklı başında birsiyim ve değişik bir profilim var. Seyirci konusunda her türlü şeyin en iyisini yapacağım. Bize biraz zaman lazım. Sağlıklı düşünmeye çalışıyorum. Mayıs ayının sonunu hasta olsam da göreceğim. Bu kadar olumsuz şartlara rağmen iyi niyetle, sükûnetle, kovalamak, çabalamak ve çapalamak dahil yanımdakiler bile şaşırıyor. Sağlığımı bozmak istemiyorum ve inanıyorum ki bu işleri çözeceğiz. İlk dört ay sonunda kulübün maddi yönden bir sıkıntısı olmadığını dosta, düşmana gösterdik. Kaldı önümüzde altı ay daha. Destek veren, sponsor olanlardan Allah razı olsun diyor, teşekkür ediyorum. Bizim davamız Rizespor'un prestijini ayaklar altına aldırmamak. Rizespor kulübünde bir sıkıntı vardı, bu sıkıntıyı da ben çözmeye geldim. Kulüp tarihinin en maddi problemli sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bu sıkıntıları evvel Allah çözdük, çözmeye de devam edeceğiz. Kimse merak etmesin. Moral bozmak yok. Aslanlar gibi dim dik ayaktayız. Mayıs sonunda bu takım süper lige çıkacaktır. Yeter ki çalışalım, samimiyet altında birlik beraberlik altında çalışalım. Ben Rizeliyim. Ben Rize'de bir Kemal abiyim. Benim titrim bu, bir beklentim yok. Yarın beni nasıl tanıyorsanız beş sene sonra da aynıyım. Rizespor bir davadır, ben davanın adamıyım. Biz buraya gelmişsek, bir sıkıntı var diye geldik ve bu sıkıntıyı çözeceğiz. Beni kendi takımımım sonuçları ilgilendiriyor. Rakip takımların aldığı sonuçlar bizi ilgilendirmiyor. Biz iyiysek her şey iyi olur. Biz kötü isek, rakibin kötülüğünün bekleme lüksü beni ilgilendirmez. Mühim olan ben nasılım! Tabi burada seviyemizi oraya taşıma mecburiyetimiz var. Çok daha iyi olacak. Son olarak altyapı ile ilgili çok ciddi işler olacak, en genç Ocak veya Şubat ayı içinde fiziksel çalışmalar başlatılacak” ifadesini kullandı.

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.