comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı işi sağlam tutuyor

13 Mart 2018, Salı 11:12
Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı işi sağlam tutuyor

Çaykur Rizespor'da kulüp başkanı Hasan Kemal Yardımcı, önlerinde 7 maç 21 puan daha bulunduğunu hatırlatarak

FutbolArena - Çaykur Rizespor, Spor Toto 1. Lig'deki liderliğini sürdürürken Hasan Kemal Yardımcı temkinli açıklamalarda bulundu.

Hasan Kemal Yardımcı, "Sakın havaya girmeyelim, iyiyiz ama gevşemeden yolumuza devam edeceğiz. İşi çok sağlam tutacağız. Şimdi havaya girme zamanı değil, bir ay sonra onun da zamanı gelecek. Dereyi görmeden paçayı sıvamayacağız, böyle bir yağma zaten yok. Bizim kuru çalılara boğulma niyetimiz de yok. Takım içinde bütünlük bizi memnun ediyor. Ben takımda düşük adam istemiyorum. Oynayan, oynamayan hepsi bir. Bu işi son dört maça bırakmak istemiyoruz. Son haftalarda ipin ucu kaçabilir. Rize'nin iklimi son haftalarda bu stresi kaldırmaz. İşini benimseyeceksin, ilgi, sevgi ve disiplin bu işin olmazsa olmazı. Malının, işinin başında bulunacaksın, bizim de farkımız buradan ortaya çıkıyor. İşin başında bulunmadan sen ne kadar samimi olursan ol, ne kadar kafan çalışsa da futbol işlerinde “yangaz” çok. Bu işlerin yüzde 75'i köpük" dedi.
"BU İŞ ŞAKA DEĞİL"

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Mayıs ayı içinde altyapı tesisleri için temel atacaklarını söyleyerek;” Bu iş şaka değil. Mayıs ayı içinde altyapı temeli atılacak. Rize'nin dinamiklerini harekete geçireceğiz, bu yörenin çocuklarını didik didik takip edeceğiz” ifadesini kullandı.

ÖNCE RİZESPOR KONUŞULACAK

Bu sezon yaşadıkları heyecanı önümüzde ki sezon süper ligde kaliteyle harmanlayarak güçlü bir kadro kurmak istediğini belirten Başkan Yardımcı;” Önümüzde ki sezon sağlam bir takım yapmamız şart. Süper ligde ki kaliteyi görüyoruz. Bizim bu sene ligde bulduğumuz heyecanı, havayı önümüzde ki sezon kaliteyle takviye edeceğiz ve Rizeli diyecek ki;” Kardeşim ben önce Rizespor konuşurum, başka bir şey konuşmam” diyecek. Rizeli, beni mahcup etmeyecek takımın arkasında yer alacak. Bizde onları mahcup etmeyeceğiz. Ona göre işi sağlam tutacağız.

"RİZE BENİ GENÇLEŞTİRDİ"

Başkan Yardımcı, kendisinin sosyal yönde Rize ile kucaklaşmasının kendisine ayrı bir mutluluk verdiğini belirterek;” Uzun yılar unuttuğum gönlümde ki Rize'yi tekrar yaşamaya başladım. Allah uzun ömürler verirse bu bize Rize'de daha fazla yaşama imkânı verecektir. Taraftar her şeyi görüyor, bu samimiyeti görüyor. Asıl bana Rize'nin katkısı var, beni gençleştiriyor, beni diri tutuyor. Yukarda Allah var Rizespor'un bana katkısı var, 20 saat kafam çalışıyor” cümlesini kullandı.
 

Çaykur Rizespor Spor Toto 1. Lig puan durumu


Çaykur Rizespor'da teknik direktör İbrahim Üzülmez farkı yaşanıyor.

Ligin ilk 10 haftası içinde 18 puan toplayan yeşil – mavili takım, ikinci yarının ilk 10 haftası içinde ise 21 puan toplamayı başardı.

Devre arası kampında iyi bir hazırlık dönemi ve önemli takviyeler yaparak geçiren yeşil – mavili takımda teknik direktör İbrahim Üzülmez, ikinci devre ile birlikte müthiş bir çıkış yakaladı.

2018 yılı içinde tek yenilgisini Altınordu takımına karşı alan Üzülmez'in öğrencileri ligin 27. Haftası sonunda 52 puan toplayarak adını zirveye yazdırmayı başardı.

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.