comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da Hasan Kartal'dan Mehmet Yiğiner'e yanıt

31 Aralık 2018, Pazartesi 13:31
Çaykur Rizespor'da Hasan Kartal'dan Mehmet Yiğiner'e yanıt

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'e yanıt verdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü'nde Başkan Mehmet Yiğiner'in kulübe destek çağrısı yaparken Çaykur Rizespor'u örnek vermesine Karadeniz ekibinin başkanı Hasan Kartal'dan yanıt geldi.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Bengütürk TV'de katıldığı programda şunları söylemişti:
"Geçen sene bu yardımlar geldi de bu sene niye gelmiyor diye, sormazlar mı? İcralara 29 milyon 500 bin ödemişiz. Kredi çekip ödeme yapmışız. 23 milyon TL futbolculara, teknik heyetle birlikte para ödemişiz. Toplamda 94 milyon ödeme yapmışız. Her sene MKE'den destek geliyordu, o da gelmiyor. Çaykur Rize'ye ne para veriliyorsa biz de aynı parayı alalım dedik. Herkes rahat etsin dedik. Konya'da Spor Toto reklamı. Rize'ye gittik aynı. Bir çok takımda aynı. Biz de müracaat ettik ama kabul edilmedi. Niye etmiyorlar. Bu kulübün üzerinde her zaman bir operasyon var."

"RİZE'Yİ ÖRNEK VERMESİ HİÇ HOŞ DEĞİL"

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada Mehmet Yiğiner'in sözlerine yanıt vererek şunları söyledi:

"Mehmet Yiğiner arkadaşım. Kendisi Ankaragücü'ne kaç para verdi ki, 'Rize'ye verildi bize de verilsin' diyor. Gayri resmi nereden para almışız? Rize'yi neden eleştiriyor? Aldığımız paralar bellidir. Gayri resmi hiçbir yerden para almış değiliz. Eleştirerek Rize'yi örnek vermesi hiç hoş değil. Kendileri kulüplerine ne verdiler? Sadece yapımı devam eden altyapı tesislerimize Spor Toto Teşkilatı, birçok takıma olduğu gibi bize de katkı sağlıyor."

Son dakika Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)