comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da Halil İbrahim Sönmez transferi

29 Ağustos 2017, Salı 15:23
Çaykur Rizespor'da Halil İbrahim Sönmez transferi

Çaykur Rizespor'un transfer gündeminde yer alan üç isim ile el sıkışıldığı öğrenilirken resmi imzaların bir iki gün içinde atılacağı belirtildi.

FutbolArena - Brezilya Serie A takımın Gremio'da forma giyen genç oyuncu Lincoln için görüşmelerin devam ettiği öğrenilirken, kulübünün bu futbolcu için belirlediği bonservis bedeli yeşil - mavili takım yüksek buldu.

Bu gelişme sonrası satın alma opsiyonlu bir yıl kiralama teklifini Brezilya kulübüne ileten Çaykur Rizespor kulübü bu transferi bir iki gün içinde sonlandıracağı seslendirildi.
HALİL İBRAHİM TAMAM

Yeşil – mavili takımın bir diğer transferi düşünülen isim Konyaspor'lu Halil İbrahim Sönmez ‘de ise mutla sona ulaşıldığı belirtildi. Orta saha oyuncusu ile hemen hemen her konuda anlaşan Çaykur Rizespor'da imzanın bayram öncesi atılacağı belirtildi. Bu futbolcu ile yeşil – mavili takım satın alma opsiyonlu bir yıllığına kiralık olarak anlaşıldığı öğrenildi. Diğer yandan kadrosuna genç bir isim katmak isteyen yeşil – mavili ekip, F.Bahçe takımından istediği Yiğithan ile anlaştığı ve bu futbolcunun doktordan gelecek olan sağlam raporu sonrası imzaya kaldığı belirtildi.


"KARAMAN: KİMEDEN KORKUMUZ YOK"


Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman ligde alınan üç galibiyetten dolayı memnun olduklarını belirtirken, eksik yanlarının da bulunduğu itiraf etti.

İlk üç hafta sonunda eksik yanlarını düzeltme adına Milli aradan sonra çok daha çalışmaları gerektiğini vurgulayan Karaman;” Yapılacak olan 3 yeni transferlerle daha da güçleneceğiz. Bu lig Süper lig ayarında. İyi takımlar var ve her takım her takımı yenebilecek güçte. Çıtamızı daha yükseğe çekmemiz gerekiyor. Türkiye'de kampa giden takımlar maalesef eksik hazırlanıyorlar. Tam takım kampa gitmek çok önemli. Bu böyle olunca lig devam ederken oyuncu transfer ediyoruz. Burada oyuncular da kendilerine dikkat etmeli. Lig sonu bazı oyuncular 7 – 8 kilo fazlası ile kampa katılıyorlar. Bizim kimseden korkumuz yok, endişemiz yok. Biz bu ligden çıkacağız. İyi oynarken de şımarmak yok. Tek hedef var, bu takım bu sezon sonu yeniden süper lige çıkmak” dedi.

EVREN, FAHRİ, YASİN YOK

Yeşil – mavili takımın teknik direktörü Hikmet Karaman, kendisinin en büyük hayalinin bu takımdan gitmeden altyapıdan yetişen en az iki oyuncuyu kazandırmak olduğunu belirterek;” Son yıllara bakıldığında en son altyapıdan Evren Kürkçü, Fahri Tatan ve Yasin Çakmak çıkmıştı. En büyük amacım ben buradan ayrılmadan altyapıdan en az 2 oyuncuyu yerleştirmektir” ifadesini kullandı.


Kweuke'nin çok değerli bir oyuncu ve aynı zamanda duygusal bir insan olduğuna dikkat çeken deneyimli teknik adam Karaman;” Tüm oyuncularım değerli. Kweuke bir geçiş süreci yaşıyor. Transfer dedikoduları var ve oyuncunun kafası ister istemez karışıyor. Robin Yalçın anca kendine geldi. İnşallah Leo bu serici çabuk atlatır. Son Erzurumspor maçında biraz daha iyi idi. “ ifadesini kullandı.

"BASIN KENDİNİ GELİŞTİRSİN"

Basında görev yapanların bazen kendisini göklere çıkardıklarını bazen de ağır eleştiriler yaptıklarını dile getiren Karaman;” Ben herkesi seviyorum, benim kalbimde kin diye bir şey yok, hata da yapabilirim. Nihayetinde oyundan çıkan oyuncu üzülüyor. Bunu yaparken eyleme dönüşüyor, bazen beden dili çok soğuk oluyor. Bunları yaşayacağız, bu futbol. Burada önemli olan saygı ve bunu yitirmeyeceğiz. En önemli şey kulübün kültürü, prestiji eksilmesin. Yorum yapan bazı arkadaşlar “önlü, arkalı oynuyor” diye eleştiri yapıyorlar. Önce kendini geliştirmesi gerekiyor. Maç seyretmiyorlar”

Samudio'nun Temposuna Ayak Uyduracak İsim
Paraguaylı forvet oyuncusu Samudio'nun temposunun çok yüksek olduğuna dikkat çeken Karaman;” İlk üç haftada bize gösterdi ki bu oyuncunun temposuna ayak uyduracak bir isme ihtiyacımız var. Rakibin hem savunma oyuncularını hemde orta saha oyuncularını temposu ile gebertiyor. Burada Kweuke eski temposunu yakalarsa sorun yok, diğer yandan yeni gelecek isimle çok daha iyi ikili olabilirler. Bir diğer yeni transferimiz Ramos henüz hazır değil. Bu hafta Gümüşhane, diğer hafta Batum antrenman maçlarında Ümit ile birlikte ikisine görev vereceğim. Ümit fiziksel olarak Ramos'un önünde. Maç eksikliği var, çok daha iyi olacak” ifadesini kullandı.
 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.