comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'da 5 dakika toplantı 4 gol getirdi

18 Aralık 2017, Pazartesi 10:34
Çaykur Rizespor'da 5 dakika toplantı 4 gol getirdi

Çaykur Rizespor'un Ümraniyespor'u farklı bir skor ile geçmesinin altında yatan detay teknik direktör İbrahim Üzülmez'in maçtan önce oyuncuları ile yaptığı beş dakikalık maç toplantısında söylediği sözler yatıyor.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Ümraniyespor maçı öncesi oyuncuları ile bir araya geldiğini ve beş dakikalık bir toplantı yaptığını söyleyerek

İbrahim Üzülmez, "Sezon başından buyana bu takımın üzerinde büyük baskı vardı. Rizespor takımı açık ara şampiyon olur söylemleri oyuncuları ister istemez etkiledi. Bu işler mücadele etmeden olmuyor. Bu hafta maç toplantısında detay anlamında oyuncularımla beş dakikalık bir toplantı yaptım. Sadece onlara güvendiğimizi, bu işi başarabileceklerini bu maçta kendi yapılarını ve karakterlerini sahaya yansıtmaları gerektiğini onlara söyledim. Beş dakika içinde söylediğim ne varsa Ümraniyespor maçında saha içine hepsini yansıttılar. Tüm oyuncularımı kutluyorum, müthiş bir mücadele örneği gösterdiler” dedi.
 

Çaykur Rizespor'un iç saha serisi


Çaykur Rizespor'un yüzü iç sahada oynadığı maçlarda gülerken, deplasman maçlarında alınan başarısız sonuçlar ise düşündürüyor.
Teknik direktör İbrahim Üzülmez ile iç saha maçlarına ayrı bir kimliğe bürünen yeşil – mavili ekip, ligde oynadığı son dört iç saha maçından 12 puan çıkarmayı bildi.
Boluspor, İstanbulspor, Denizlispor ve son olarak zirve mücadelesi veren Ümraniyespor'u iç sahada mağlup eden Çaykur Rizespor evinde gösterdiği başarıyı deplasman maçlarına taşıyamadı. Yeşil – mavili ekip ilk devrenin son haftasında deplasmanda oynayacağı Gazişehirspor'u mağlup ederek devreye 31 puan ile tamamlamak istiyor.

TAMPON TAMPONA GELDİLER

Çaykur Rizespor'un hücum hattını oluşturan üç isim gol krallığı yarışında birbirlerinin peşinden ayrılmıyorlar.

Paraguaylı oyuncu Samudio'nun ligde sekiz golü bulunurken, Ümraniyespor maçını boş geçmeyen diğer iki golcü isim Kweuke ve Süleyman Koç ise yarışa yeniden ortak oldular. Yeşil – mavili takımda Samudio'nun 8 Kweuke'nin 7 ve Süleyman Koç'un ise 6 golü bulunuyor.

Çaykur Rizespor ile ilgili son dakika gelişmelerine Çaykur Rizespor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!