comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor takviye peşinde

10 Kasım 2017, Cuma 11:58
Çaykur Rizespor takviye peşinde

Çaykur Rizespor'da teknik direktör İbrahim Üzülmez'in yönetimden en az beş takviye istediği ve çalışmaların şimdiden başlandığı öğrenildi.

FutbolArena - Çaykur Rizespor'da gündem transfer çalışmaları. Devre arasına kadar oynanacak olan 6 hafta içinde maksimum puan toplamı hedefleyen Çaykur Rizespor'da bir yandan teknik direktör İbraim Üzülmez'in Ocak ayında kadroda yapacağı takviyeleri şimdiden belirleme cabası var.


Çaykur Rizespor devre arasında transfer yapacak mı?


“Bize ayak uyduramayanlar” var diyerek bazı isimleri kafasından silen genç teknik adam İbrahim Üzülmez, bu oyuncuların yerine çok daha kaliteli isimleri belirlediği öğrenildi. Çaykur Rizespor yönetimin şimdiden kolları sıvadığı gelen bilgiler arasında yer alırken başta stoper olmak üzere, orta saha ve hücum hattında görev alabilecek 5 veya 6 oyuncu transfer edileceği seslendirildi.

Transfer çalışmalarını sessiz ve derinden yürüten yeşil – mavili takım başta süper ligden Beşiktaş forması altında fazla forma şansı bulamayan Mustafa Paktemek olmak üzere, Başakşehir'den Mehmet Batdal ve G.Saray takımında forma şansı bulamayan stoper Koray Günter ve sol bek Tarık Çamdal olduğu öğrenildi. Atmaca ayrıca daha önce gurbette belirlediği yetenekli oyuncular ile Ocak ayı başında yeniden bir görüşme yaparak bazı gurbetçi isimlere imza attıracağı seslendirildi.
BAZI İSİMLERE GÜLE GÜLE DENECEK

Öte yandan yönetimin Ocak ayı transfer döneminde ilk önceliği beklentilerin çok altında kalan ve mali külfeti ile çok büyük ekonomik giderlere yol açan bazı isimlerle yolları ayıracağı belirtildi. Hayal kırıklığı yaratan ve verilen forma şansında bir türlü kendilerinden beklenen performansı sahaya yansıtmayan yerli ve yabancı en az altı oyuncu ile karşılıklı görüşüp yolların ayrılacağı ve bu oyuncuların yerine en az altı oyuncu transfer edileceği öğrenildi.

YENİDEN İBRİNİAK HAREKATI

Çaykur Rizespor'da devre arasında kaliteli bir 10 numara arayışlarına Fransız oyuncu Ludovic Obraniak'ta eklendi. 2014 – 15 sezonunun ikinci devresinde kiralık olarak yeşil – mavili takımın formasını giyen ve oynadığı futbolla Rizespor'un o sezon kümede kalmasına katkı sağlayan Polonya asıllı Fransız futbolcu daha sonra dönemin teknik direktörü Hikmet Karaman tarafından istenmeyerek, yollar ayrılmıştı.

Çaykur Rizespor'dan sonra İsrail takımlarından Maccabi Haifa'da top koşturan deneyimli oyuncu bu sezon 2. Lig takımlarından Auxerre de top koşturuyor. 33 yaşında ki Fransız oyuncunun yakın çevresine Rize'yi çok sevdiğini dile getirdiği, kendisine yapılacak olan teklifi bir dakika bile düşünmeden kabul edeceği ve sezon sonu şampiyonluk yaşamak için yeniden Çaykur Rizespor formasını giymek istediği öğrenildi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)