comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor Mehmet Güven ve Ali Çamdalı'yı transfer etti

25 Mayıs 2018, Cuma 15:27
Çaykur Rizespor Mehmet Güven ve Ali Çamdalı'yı transfer etti

Süper Lig'in yeni takımı Çaykur Rizespor, Osmanlıspor'dan Mehmet Güven ve Konyaspor ile yollarını ayıran Ali Çamdalı'yı renklerine bağladı.

FutbolArena Özel - Süper Lig'e lider olarak yükselen Çaykur Rizespor, transferde ilk olarak tecrübeli futbolculara yönelecek. FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre Ali Çamdalı ve Mehmet Güven ile anlaşma sağlandı. Bu iki oyuncu gelecek sezon Çaykur Rizespor forması giyecekler.


Çaykur Rizespor transferler 2018


Gelecek sezon öncesinde kiralık oyuncusu Samudio'nun da bonservisini almaya çalışan Çaykur Rizespor ilk transferlerini yaptı. 

Süper Lig'in tecrübeli orta saha oyuncuları Ali Çamdalı ve Mehmet Güven ile anlaşma sağlandı. Geçtiğimiz aylarda Konyaspor yönetimi tarafından sözleşmesi fesh edilen Ali Çamdalı'nın yanı sıra, Osmanlıspor'dan Mehmet Güven de Çaykur Rizespor'a resmen transfer oldu.


Çaykur Rizespor - Hikmet Karaman tazminat konusu 


Öte yandan Çaykur Rizespor'da Hikmet Karaman'ın tazminatı ile ilgili de gelişmeler yaşanıyor. Çaykur Rizespor'dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı. "Hikmet Karaman'a gönderdiğimiz mektupta size fazladan ve sözleşmede yer almayan 225 bin dolar ödenmiş. Bu parayla ilgili oturup konuşalım. Bizim size borcumuz var bunu inkar etmiyoruz. Borcumuzu mutlaka ödeyeceğiz. Kulübün de size fazla ödemiş olduğu bir para var. Bu rakam üzerinde tekrar bir konuşmamız oldu. Avukatlar üzerinden Hikmet Karaman'la yapılan görüşmede 'şu an yurt dışındayım dönünce sizinle bir görüşme yapılacaktır.' diye bir cevap aldık. Biz de kulüp olarak bekliyoruz ki Hikmet Karaman yurt dışından döndükten sonra bize cevap verecek. 3 yılda Türkiye şartlarında astronomik bir rakamda ücret almış bir isim. Bu rakamı 50 milyon insan hayal edemiyor. Bizim ikinci mektubumuza cevap vermeyi beklerken Hikmet Karaman tarafından Türkiye Futbol Federasyonu üzerinden haciz işlemi geldi. 3 yılda 3 milyon 496 bin dolar para alan birisinin kalan 300 bin dolar için yasal işlem başlatmaz diye düşündük. İkinci defa TFF üzerinden gelmesi bizi yanılttı. Çaykur Rizespor asla borcunu inkar etmiyor. En kısa sürede ödemek için çaba sarf ediyoruz. Bu yapılan yanlış ödemelerle ilgili bir durum tespit ettiğimiz için bütün 3 yılın hesaplarını detaylı inceleme gereği ortaya çıktı. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Metin Kalkavan ve yönetimi Hikmet Karaman'a çok büyük bir güvenle Çaykur Rizespor takımının anahtarını teslim etmiş. Çaykur Rizespor'un ve bu şehrin ona vermiş olduğu güven ve sağlamış olduğu imkanlar neticesinde bazı şeyler ince takip edilmemiş."
Son dakika Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"