comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor Konstantinos Fortounis'i transfer etmek istiyor

18 Mayıs 2018, Cuma 13:40
Çaykur Rizespor Konstantinos Fortounis'i transfer etmek istiyor

Çaykur Rizespor yeni sezonda komşu Yunanistan'dan oyuncu bakacak. Beşiktaş'ın da istediği Konstantinos Fortounis takipte

FutbolArena - Süper Lig'in yeni takımı Çaykur Rizespor transfer çalışmalarına başladı. Bu konu hakkında konuşan Başkan Hasan Kemal Yardımcı, futbolun dili birdir diyerek; ”Benim öyle bir ön yargım yok. Futbol evrenseldir. Kaliteli bir oyuncu ise Yunan liginden de alırım, Ermeni liginden de, yeter ki Rizespor'umuza fayda sağlasın” dedi.


Konstantinos Fortounis transfer haberleri


Öte yandan yeşil – mavili takım Yunan lig takımlarımdan Olympiakos un bu sezon formasını giyen 10 numaralı Yunan oyuncu Konstantinos Fortounis'i takibe aldığı öğrenildi. Yunan liginde 37 maçta 11 gol atan Fortounis'le ön görüşme yapan transfer komitesinin önümüzde ki günlerde Yunanistan'a dünürünü ziyarete gidecek olan Başkan Yardımcı'nın Olympiakos başkanı Marianakis'le bir görüşme yapacağı seslendirildi.
 

Çaykur Rizespor kaç futbolcu transfer edecek?


Öte yandan Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır "Sezona 9-10 kaliteli oyuncu transfer ederek başlamak istiyoruz” dedi.

"Geçtiğimiz sezon Süper Lig bütçeleri ile bir çok futbolcularımızı oynattık. Bunun bize getirdiği bir yük vardı. 1. Lig'de gelirler belli düzeyde. Bu sezon inşallah iyi bir kadro kurmak için sponsorlarımızın desteğine ihtiyacımız olacak. Yapacağımız doğru hamleler ve transfer politikası ile borçlarında önüne geçmiş olacağız. Bu nedenle transferleri gelişi güzel yapmak yerine, ince eleyip sık dokuyoruz. Ekstra maliyete yol açabilecek transferlerden kaçınıyoruz. İyi bir takım kurma hedefimizin yanında en önemli konulardan birisi de dengeli bir takım oluşturmamız olacaktır. Sezona 9-10 kaliteli oyuncu transfer ederek başlamak istiyoruz.”
Son dakika Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"