comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor kimleri transfer ediyor?

29 Haziran 2018, Cuma 11:31
Çaykur Rizespor kimleri transfer ediyor?

Çaykur Rizespor'da Süper Lig'e yakışan bir kadro kurma çalışmaları devam ediyor. Çaykur Rizespor kimleri transfer edecek?

FutbolArena - Süper Lig'in yeni ekibi Çaykur Rizespor'da tüm gözler transfere çevrilmiş durumda.


Çaykur Rizespor'un yaptığı transferler 2018


Transfer çalışmalarına erkenden başlayan yeşil-mavililer Ali Çamdalı ile birlikte Ankara Demirspor'dan Çınar Tarhan, Hollanda'nın Zwolle takımından Mustafa Saymak ile Tunus'tan stoper Montassar Talbi'yi renklerine kattı.

BEKLENEN TRANSFERLER GERÇEKLEŞMEDİ
Transfer görüşmelerine erkenden başlayan Rizespor çeşitli nedenlerden dolayı programa sadık kalamadı. Beklenen transferler gerçekleşmediği ve bu durumdan teknik direktör İbrahim Üzülmez'in yeni transferlerin yolunu gözlediği öğrenildi.


Çaykur Rizespor hangi bölgelere transfer yapacak?


Kadrosundaki bir çok oyuncu ile yollarını ayıran Çaykur Rizespor, transferde oldukça geç kaldı. Transfer karargahını Rize' de kuran yeşil-mavililer yapmayı planladığı oyuncu transferleri ile ilgili de hala görüşmeleri sürdürüyor. Başta kale olmak üzere defans, orta saha ve forvet mevkiinde çok önemli eksikleri bulunuyor. Bu bölgelerle ilgili düşünülüp ilgilenen oyuncular var. Bu oyuncuların hem kulüpleri hem de kendileri ile yapılan görüşmeler de yaşanan pürüzlerden dolayı anlaşma sağlanamıyor.

Yönetim de transferde çok geç kaldığının farkında. En kısa sürede transferi tamamlanması için çalışmalar sürüyor. Bununla da istenilen yerli ve yabancı oyuncuların transferlerini tamamlayıp süper lige hazır hala gelmek istiyor.  Rize'de başlayan ilk etap hazırlıkları ve ardından Erzurum kamp dönemleri oyuncular için hem fiziksel hem de mental açıdan katkısı çok önemli. Bununla birlikte yeni katılan ve katılacak oyuncularında takıma adapte olmaları için transferlerin bir an önce gerçekleşmesi isteniyor.

ÜZÜLMEZ KEYİFSİZ

Çaykur Rizespor'un şuanda çok fazla eksiği var. Bu eksiklerde yönetim ve teknik kadro tarafından çok iyi biliniyor.  Süper lige hazırlıksız bir şekilde yakalanman istenmiyorsa beklenen transferlerin bir an önce yapılması şart. Transferde oldukça geç kalan yeşil-mavililer de teknik direktör İbrahim Üzülmez' de açıklama yapmıyor. Sezon çalışmalarına başlayan yeşil-mavililer de Üzülmez basın mensuplarının röportaj talebini 2-3 gün sonra açıklama yapacağını bildirip geri çevirdi.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)