comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor ile Osmanlıspor arasında Kweuke - Serdar Gürler takası

28 Mayıs 2018, Pazartesi 15:57
Çaykur Rizespor ile Osmanlıspor arasında Kweuke - Serdar Gürler takası

Süper Lig'e yükselen Çaykur Rizespor ile Spor Toto 1. Lig'e düşen Osmanlıspor arasında takas hazırlıkları söz konusu...

FutbolArena - Musa Çağıran ve Serdar Gürler için Osmanlıspor takımına Leonard Kweuke ve Turgut Doğan Şahin'i teklif etmeyi planlayan Çaykur Rizespor böylece bir taşla iki kuş vurmuş olacak.


Osmanlıspor Leonard Kweuke'yi transfer edecek mi?


Osmanlıspor takımının golcü oyuncuyu uzun bir süreden beri kadrosuna katmak istediği ve yeniden Süper Lig'e dönmek için kuvvetli bir golcüye ihtiyaç duyduğu biliniyor. Kamerunlu oyuncu Kweuke, Ankara temsilcisinin teklifine evet diyeceği öğrenilirken, yeşil – mavili takım hem bu oyuncunun yıllık yüksek maliyetinden kurtulmuş olacak hemde geçen sezon Süper Lig'de ortaya koydukları güzel futbol ile göz dolduran Musa ve Serdar Gürler ikilisine kavuşmuş olacaklar.

Osmanlıspor ile yapılacak olan takasta Rizespor takım kaptanı Kweuke'nin de olumlu cevap verdiği öğrenilirken, bu oyuncunun yakın çevresine yaptığı açıklamada; ”Benim içinde iyi olur. Uzun zamandan beri Rize'de yaşıyorum ve artık ayrılma vakti geldi. Osmanlı takımı beni önceki sezonlarda da kadrosuna katmak istemişti, iki kulüp anlaşsın ben gitmeye hazırım, yeter ki çok sevdiği Rizespor'un menfaatleri bu transferde kazançlı çıksın” dediği öğrenildi.
Yeşil – mavili takım Musa ve Serdar ikilisine karşı Başkent temsilcisine Kweuke dışında Turgut Doğan Şahin veya Galip Güzel ikilisinden birini daha vermeyi planladığı öğrenildi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"