comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor ikinci yarı kampı nasıl geçti?

16 Ocak 2018, Salı 12:33
Çaykur Rizespor ikinci yarı kampı nasıl geçti?

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, TFF 1.Lgin ikinci devresinde çok daha iyi bir performans gösterip sezon sonu şampiyonluğa ulaşacaklarını belirtti.

FutbolArena - Çaykur Rizespor'da ikinci arı hazırlıkları Antalya'da gerçekleşirken Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır açıklamalarda bulundu.
 

Çaykur Rizespor'da 2. yarı hazırlıkları


Devre arası kampının çok verimli geçtiğine işaret eden basın sözcüsü Bakır;” Devre arası kampı çok verimli geçirdik diyebilirim. Gerek mevcut oyuncularımız gerek se aramıza katılan yeni oyuncuların form tutması adına çok yararlı bir kamp dönemi yaşadık. Teknik direktörümüz İbrahim hoca bu kamp boyunca kendi istediği oyun planı, taktik, teknik konular üzerine Antalya kampı boyunca çok daha iyi çalışma olanağı buldu. Özellikle ligin ilk yarısında sakatlıktan dolayı zaman zaman forma şansı bulmayan oyuncularımızda sakatlıktan dönmüş olmaları İbrahim hocanın elini güçlendirdi diyebilirim. Kadro içinde yer alan tüm oyuncular bir birleri ile çok iyi diyalog içinde olduklarını gözlemledik. Aramıza katılan yeni oyuncuların da çok rahat adapte olduklarını da söyleyebilirim” dedi.

"ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ..."
Son oynanan Tobol hazırlık maçında oyuncuların çok pozitif bir görüntü kendilerine sunduğunu dile getiren Basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır;”  Tobol takımı Kazak liginin 2. Sırasında yer alan kuvvetli bir ekip. Bu maçta oyuncularımız bir birleri ile çok iyi bir diyalog içinde olduklarını bize gösterdiler. 90 dakika boyunca futbolcular üst düzey yardımlaştılar, o takım ruhunu bize sundular. Bu birliktelik, arkadaşlık bizim sezon sonunda yaşayacağımız şampiyonluk sevincinin bir habercisidir” ifadesini kullandı.
 

Çaykur Rizespor transfer haberleri


Yapılan takviyelerle çok daha güçlü bir Rizespor geldiğini söyleyen Bakır;” İlk devre fazla forma şansı bulamayan birçok oyuncumuz Antalya kampında üst düzey form yakaladı. Yapılan transferler ve form tutan oyuncularımızla birlikte ligin ikinci devresinde çok daha güçlü bir Rizespor taraftarlarımıza izlettireceğiz. Aramıza katılan üç oyuncu içinde en çok son transferimiz Vedat Muriç'te zorlandık diyebiliriz. Başkanımız Hasan Kemal Yardımcı ve başkan vekilimiz Hasan Kartal bey bu transfer için büyük uğraş verdi. Gençlerbirliği takımı elindeki iyi oyuncu Vedat'ı vermek istemedi ve çok direnç gösterdi, diğer taraftan bu oyuncuya başka takımlarda transfer teklifinde bulunmuştular. Kosovalı oyuncu Rizespor'a severek, isteyerek geldi. Zaten bu transferin özeti de buydu. Futbolcunun Rizespor'da top koşturmak istemesi, bizi tercih etmesi ve özveride bulunması bu transferi gerçekleştirdi diyebilirim, diğer iki transfer Galip ve Koray ise fedakarlık yaparak Rizespor'a imza attılar, çünkü Rizespor'un belirlemiş oldukları transfer şartlarına iki oyuncu da uyum gösterdiler. Transferi henüz kapatmadık ama kadromuzda ivedilikle yer almasını istediğimiz oyuncuları aldık. Bundan sonra ki transferler için bizim şartlara uyan bir iki oyuncu daha alabiliriz. Transfer defterini tam kapatmadık. 

TFF 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine TFF 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)