comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı'dan önemli açıklamalar

27 Mart 2018, Salı 10:35

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, takımın gündemine ilişkin önemli noktalara değindi.

FutbolArena - Spor Toto 1. Lig'in iddialı ekiplerinden Çaykur Rizespor çalışmalarını sürdürürken başkan Hasan Kemal Yardımcı'dan önemli açıklamalar geldi.


Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı'nın açıklamaları


Hasan Kemal Yardımcı, “Bundan sonra oynanacak olan altı maç var. Şimdiye kadar olduğu gibi bütün ciddiyetle bundan sonra oynayacağımız maçlara odaklandık ve bu hedefe kilitlendik. Sezon başından buyana bu hedefe ulaşma adına çok mücadele verdik. Bu sezon çok farklı, çok değişik, çok çetin bir lig yaşanıyor. Bu ligin iyi tarafları var, kötü tarafları var. Bize göre kötü tarafı sezon başı favori gösterilmemiz. Dolayısıyla bu favori gösterilmeden ötürü ligde yer alan bütün takımların, basının bizi en önde ipi göğüslerler görmesi bizi zorlamalarına sebep verdi. Bunun yanında iyi tarafı ise çok özverili bir teknik kadro ile çalışıyoruz. Kalitemiz var, sezon başından beri söylediğimiz gibi endişemiz yok. Ufak tefek, rampalar, yokuşlar ve virajlar var, bu işi biraz sabır ve sükûnet ister sezon sonu kimse merak etmesin ipi göğüsleyeceğiz” dedi.

"KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ" 
Ligin bitimine altı hafta kala en yakın rakibine bir puan farkla önde yer almanın avantaj mı? Yoksa dezavantaj mı? Sorusuna başkan Hasan Kemal Yardımcı;” Kıymetini bilirseniz avantaj, şuana kadar bazen ufak, tefek yol kazası veya iş kazası yaptık. Bu doğrultuda kaybedilen puanlarda oldu ama her şartta yine benim takımım lider. Kendi işimizi kendimiz göreceğiz, kendi işimizi de kendimiz görürsek, neden olmasın. Kısaca, lider olmanın avantajını kullanırsak iyi, ama bunun stresini yaşarsak veya yönetemezsek kötü. Dolaysıyla öndeyiz, biz kendi işimizi yapacağız ve kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz” ifadesini kullandı.

"İÇ SAHA SIKINTISI YAŞIYORUZ"

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, bu sezon deplasman maçlarında daha başarılı bir grafik çizdiklerini kabul ederek;” Evet, bu sezon özellikle direk rakiplere karşı deplasmanlarda çok önemli galibiyetler aldık. İçerde ise hiç hesapta olmayan takımlara karşı puan kaybettik. Ama bu sadece bu sezon için geçerli değil, geçmiş dönemlerde de iç sahada sıkıntı yaşamıştık. Bu olay bizim için bir problem olduğu aşikâr, bu problemi nasıl aşacağız? Artık bu sezon değil de, bundan sonraki sezonlarda oynayacağımız iç saha düzenini kurmamız lazım, bu olay bu senenin sıkıntısı değil. Biz iç sahada zorlanıyoruz ve bu bir gerçek, bunu saklamaya gerek yok. Dış sahada daha rahat ve daha iyi oynuyoruz. Bizim takım kaliteli bir ekip, bunu görmemek mümkün değil. Özellikle final maçlarında bizim takım çok daha iyi mücadele ediyor. Maç seçiyor mu? Seçmiyor mu? Bunu da tam olarak anlamış değilim ama sanki önemli maçlarda daha ciddi oynuyoruz biz. Önemli olan bugün lider olmak değil, sezon sonu lider olmak. Lider olamıyorsan ikinci ol, süper lige direk çıkmak önemli” dedi.

BARAJ NE OLUR?

Kendisine sorulan sezon sonu baraj ne olur sorusuna başkan Yardımcı;” Bunun gerçek hesabı 15 Nisan 22 Nisan Haftası belli olur. Bu iki haftada ligde çok önemli maçlar oynanacak. Düğüm o haftalarda çözülür Bana göre 63'de olabilir 64'e olabilir. Ama o iki hafta içinde oynanacak olan maçlar barajı belli eder” cümlesini kullandı.

"MUTLUĞUN TABLOSU SEZON SONU"

Göreve geldikleri günden buyana kendisi ve yönetim kurulu arkadaşları ile birlikte Çaykur Rizespor'u yeniden süper lige çıkarmak adına tüm işlerini samimiyet altında yaptıklarını hatırlatan Başkan Yardımcı;” Bu iş ciddi bir iştir. Samimiyet ve şeffaflık altında işlerimizi çok ciddi yaptık. Elimizden gelen desteği maddi, manevi ortaya koyduk. Teknik kadro ile çok dost abi, kardeş ilişkisi içinde olduk, elimizde ki kadro da çok kaliteli bir kadro, bunu göz ardı etmeyelim. Benim için “mutluluk” kelimesi şuanda sezon sonunda gördüğüm ortam diyebilirim. Sıkıntılı ortamlarda sendelediğimizde bu takım çabuk ayağa kalktık. Sendelediğimizde düşmedik. Yani daha önce sendelediğimizde bir maçta paçayı kurtardık, bunu iki üç maça çıkarmadık. Bu lig zor bir lig, şakası yok, tokat nereden gelir belli değil, biz bir tokat yedik, ikinciyi yemedik” dedi.

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.