comScore

Rizespor Rizespor

Bülent Uygun'dan Beşiktaş sözleri! 'Kazanmak istiyoruz'

27 Nisan 2021, Salı 15:27
Bülent Uygun'dan Beşiktaş sözleri! 'Kazanmak istiyoruz'

Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in 38. haftasında Beşiktaş ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'da teknik direktör Bülent Uygun açıklamalarda bulundu. 

"KAZANAN TARAF OLMAK İSTİYORUZ"
"Çok önemli bir maça çıkacağız. Her maç gibi bu maçta önemli. Kalan 5 maçta hedefimiz 15 puanı kazanabilme adına gerek beynimizdeki futbol bilgisini gerek yüreğimizdeki cesaretimizi gerekse ayağımızdaki yeteneklerimizi sergileyerek bütün güzellikleri sahada taraftarlarımızı mutlu edebilecek şekilde uygulamak ve sonucunda da kazanan taraf olmak istiyoruz."

"DÜŞME PSİKOLOJİSİ MUTSUZLUK PSİKOLOJİSİDİR"

"Şampiyonluk psikolojisi, mutluluk psikolojisidir. Bu süreç içerisinde sizin her seferinde kaliteli ayaklarınız, oyun anlayışınız taktiğiniz ve sisteminizle beraber başarıyı yakalama ve bu başarı yolunda arada sırada düşmüş olsanız da kalkarak yolunuza devam edersiniz. Sezon sonunda şampiyon olmasanız bile genel örf ve adetiniz itibari ile tekrar yeniden oynarsınız.  Ama düşme psikolojisi mutsuzluk psikolojisidir. Dolayısıyla bu süreç içerisinde psikolojiniz bozulur, ev huzurunuz bozulur. Bununla beraber yaşadığınız sendrom sizi çok büyük etkiler. Bu durum kaygı problemine kadar gider. Bu da çok zordur, bilgi ve tecrübe ister. Bunu yönetmek ve bu süreç içerisinden çıkmak için çok büyük mücadele ister. Bir şehrin vebalini taşırsınız. Bu şehrin vebali ile göstermeniz gereken performans vardır. O şehrin insanlarının, o formayı sevenlerin desteği de size her bir söylemi de çok önemlidir. Bu sayede de bu süreci atlatırsınız ve başarırsınız. Bugün ligdeki bulunduğumuz konumda 8 hafta kazanamamış psikoloji ile birlikte geldiğimiz nokta arada bir istemesek de kaybediyoruz. Ancak arada bir kovidli oyuncularımız oluyor ve 15 gün idman yapamıyorlar. Sakatlıkların 2-3 ay olduğu bir ortamda takım mühendisliği ve kadro yapısı yaşanan sendromlarla birlikte bazen ufak tefek sıkıntılar yaşasak da Rizespor camiası olarak büyük taraftarımızı mutlu etmeye geldiğimiz günden beri gerek bilgimizi, gerek antrenman metodumuzu, taktiğimiz ve sistemiz ile güzel şeyler başardık. Bundan sonra da güzel şeyler başaracağız. Onların sevgisi, saygısı bizim için önemli."

"Şehirlerde böylesine önemli maçları kazandığınızda orada sevgi ve coşku olur. Sizin hedefinizi ve düşüncenizi değiştirecek şekilde bir yapı oluşur. Biz de kalan 5 maçta inşallah aldığımız galibiyetlerle beraber yeni sezonun planlamasını yapacağız. Burada gerek takım mühendisliğini, gerek sistemini gerek bizim takımın bundan sonraki süreçte yukarılara oynayan, hedefleri olan ve bu hedefleri başaran bir takım hüviyetine bürünmesi adına gerekli çalışmalara başlayacağız. O yüzden de elimizden geldiği kadar hem yönetimimiz hem teknik ekip olarak bizler, tüm çalışmalarımızı yapıyoruz. İnananlar, inandıklarını başarmıştır.  Biz de Rizespor'daki futbolcu kardeşlerimiz de kalan 5 maçta onların yüreği ile bunu başaracağız."

SAKATLARIN DURUMU

"Boldrin dizinden problemi vardı ama dün idmana çıktı, takımla birlikte fazla zorlamadan koşusunu yaptı. Bugün de antrenmanda deneyeceğiz. Büyük bir ihtimalle oynayacağını düşünüyorum. En kötü ihtimalle iğne yaparak oynatırız diye düşünüyorum. Onun dışında Abdullah da dün idmana başladı ama onun kasık bölgesinde uzun süredir sakatlığı var. Onun durumu zor. Donsah, 2-3 ay sonra döndü, fizik kondisyon açısından hazır değil. Remy, keza dün de söyledi, tam hazır değil, onun da zamana ihtiyacı var. Söderlund'ta tam hazırlanamadı. Skoda'nın yaşadığı problemler var. Bizim gibi takımlarda bu tür problemler sendrom yapıyor. Takım kurgusunda bayağı zorluklar yaşıyoruz. Ama kimi oynatırsak elinden geleni yapacaktır. 
Çok iyi oynayan bir takıma karşı oynayacağız. Ligi forse eden bir takıma karşı oynayacağız. İnşallah kazanan taraf olarak taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz."

GİDECEK VE KALACAKLAR

"Bununla ilgili sezon sonunda raporumuzu veririz. Kalmak isteyenler, gitmek isteyenler, sözleşmesi bitenler, kiralık olarak gidenler, şuanda 15 tane oyuncumuzun sözleşmesi bitmiş durumda. Onlarla ilgili yönetimle tekrar planlamayı yapacağız. Takım mühendisliğini, sistemini, bütçemize uygun hem genç hem de yetenekli oyuncuları, geleceğimizi planlama adına altyapıdaki yetenekleri hepsini birleştireceğiz. En doğru en güzelini yapmaya çalışacağız. Taraftarımızın gurur duyduğu bir takımı inşallah yeni sezonda hayata geçireceğiz."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!