comScore

Rizespor Rizespor

Alper Potuk: 'Fenerbahçe'de son dönemde kırıldığım anlar oldu'

22 Temmuz 2021, Perşembe 22:29
Alper Potuk: 'Fenerbahçe'de son dönemde kırıldığım anlar oldu'

Alper Potuk, Ankaragücü - Fenerbahçe maçında yaşadığı gol sevinciyle ilgili konuştu. 

FutbolArena - Alper Potuk, beIN Sports'a konuk oldu. Çaykur Rizespor'a transfer olan tecrübeli futbolcu açıklamalarda bulundu. 

"ESKİŞEHİRSPOR İNŞALLAH ESKİ GÜNLERİNE DÖNER"
Alper Potuk eski takımı Eskişehirspor hakkında, "Eskişehirspor'un bendeki yeri ayrı. 12-13 yaşında geldim. 10 sezon kadar formasını terlettim. Çok sevdiğim şehir. Birçok arkadaşım var. Çok anım var. Bu durum beni de üzüyor. Her fırsatta elimden geldiği kadar yardım ediyorum. İnşallah böyle güzel bir camia bir an önce ayağa kalkar. Kim taşın altına elini koyacaksa hep birlikte inşallah gerekeni yaparlar." dedi. 

"BU SENEDEN ÇOK UMUTLUYUM"

Bu sene çok umutluyum. İnşallah çok güzel günler yaşayacağız. İyi çalışıyoruz. 

"EMRE BELÖZOĞLU İNŞALLAH BAŞARILI OLUR"

"Emre Belözoğlu çok büyük oyuncuydu. Hepimizin örnek alıp idolü olan kişiydi. Teknik Direktörlük kariyerine de çok iyi başlangıç yaptı. Takımın başına geldiğinde Fenerbahçe neredeyse şampiyonluktan kopmuştu. Çok güzel kariyer başlangıcı oldu. İnşallah başarı olur kariyerinde ve mutlu oluruz."
 
Alper Potuk geçtiğimiz sezon Ankaragücü - Fenerbahçe maçının ardından yaşadığı gol sevinciyle ilgili de konuştu. Tecrübeli futbolcu," Fenerbahçe ile bağımız çok iyiydi. Attığımız golden sonraki hareketim Fenerbahçe camiası ve taraftarlarına karşı öyle bir amacım yoktu. Sadece kırıldığım bazı noktalar oldu ayrılık sürecinde. 5-6 sene oynamış bir oyuncuydum. Tarihte görülmemiş bir olay da yapmıştık. Ben başlatmış olayım diye çok büyük indirim yapmıştım sözleşmede. 3 ay sonra takım bulmam istendi. Tamam dedim. Takımı buldum. Takımı bulunca farklı olaylar gelişti. Çok üzüldüğüm noktalar oldu. 3 ay önce indirim yaptım. 3 ay sonra bana olan tavır, yapılan muamele çok ağrıma gitmişti o sene. Kötü olaylar yaşadık. Kadro dışı kaldım ardından. Ben o olaylara tepki olarak içimde bir şey kalmıştı. Camia veya taraftara karşı yapılmış bir şey değildi." dedi. 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!