comScore

Rizespor Rizespor

Rizespor taraftarları yeni transferleri değerlendirdi

03 Şubat 2017, Cuma 12:49
Rizespor taraftarları yeni transferleri değerlendirdi

Devre arası transferinde üç oyuncuyu renklerine katan yeşil - mavili takımda taraftarların bir kısmı umutlu konuşurken, bazı taraftarlar ise karamsar.

FutbolArena - Ocak ayı transferini Süleyman Koç, Edomwonyi ve Nosa Igıebor'i alarak kapatan Rizespor takımında gözler 12 numaraya çevrilirken, taraftarların bu transferler için sosyal medyada yaptığı yorumlarda oldukça umutlu oldukları gözlendi.

Uzun bir süredir aradığı 10 numaraya yerine daha çok 8 numara pozisyonunda görev yapabilen Nijeryalı Igıebor için “ Çok iyi transfer “ diyen Rizesporlu taraftarlar ;” Bu oyuncu İspanya liginde Barca ve Real'e karşı oynamış, la ligada boy göstermiş bir oyuncu. Ayrıca geldiği takım Tel Aviv'in UEFA Kupa maçlarında ortaya koyduğu performans ve İnter karşısında sergilediği oyun ortada. Mutlaka Rizespor'a katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullanırken, ikinci devre oynanacak olan kritik maçlarda takımlarının yanına 12. Adam olarak yer alacaklarını dile getirirken, bazı yeşil - mavili taraftarlar ise yapılan transferlerin yeterli olmadığını savunarak ;” Rakip takımlar çok daha güçlendi. Yönetim devre arası transferinde risk aldı. Daha kaliteli oyuncular takıma kazandırmaları gerekiyordu. Hikmet hoca 3 kral oyuncu alacağız demişti ama gelinen noktada bir tanesi bile bize iş görecek cinsten değiller” ifadesini kullandılar.
RİZESPOR'DA OMURGA AFRİKA'DAN OLUŞTU 

Çaykur Rizespor'un saha içi dizilişinde iskeleti Afrika kıtasından oluştu.

Son yapılan Igıebor transferi sonrası kaleci Dıallo, stoper Oboabona ve Yakoubi, orta saha Igıebor ve santrafor bölgesi Kweuke ile bu bölgeyi “karartan” yeşil - mavili ekip böylece saha içi dizilişinde omurgayı Afrikalı oyuncularla kapatmış oldu. 
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)