comScore

Rizespor Rizespor

Rize'den efsane isim Şenol Birol'a ziyaret

02 Şubat 2017, Perşembe 13:24
Rize'den efsane isim Şenol Birol'a ziyaret

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 54 yıldır Beşiktaş'taki rekoru kırılamayan efsane futbolcu Şenol Birol'u ziyaret etti.

FutbolArena - 81 yaşındaki Şenol Birol, Rize'de, Çaykur Rizespor'da futbol hayatına başlayıp, Sarıyer, Beşiktaş, , Fenerbahçe ve milli takımda gösterdiği başarılar ile Türk futbol tarihinde adından en fazla söz ettiren futbolcular arasında.

Futbol yaşantısının sona ermesinin ardından memleketi Rize'de yaşantısına devam eden 81 yaşındaki Şenol Birol'u evinde ziyaret eden Başkan Reşat Kasap, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Son günlerde ciddi sağlık sorunları  yaşayan konuşmakta güçlük çeken Şenol Birol ile oğlu Murat Birol ilgileniyor. Oğul Birol, babası sürekli yardıma ihtiyaç duyduğu için yanından ayrılamıyor.

Ziyarette, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap; “Rize'ye, Çaykur Rizespor'a ve Türk futboluna çok büyük katkılar sağlayan Şenol abimizi ziyaret ettik. Ülkemiz için Rize için ve bizim için önemli bir değerdir. Allah kendisine acil şifalar versin” diye konuştu.

BİR ZAMANLARIN EFSANESİYDİ

1958 - 1959 yılları arasında Sarıyer'de oynadığı sezon gol kralı olup adından söz ettirmeye başlayan, Beşiktaş'ta ise 1962-1963  sezonunda 41 maçta 34 gol atarak tek sezonda en fazla gol atan futbolcu olan ve 54 yıldır bu rekoru kırılamayan Birol, döneminde "Şenol Birol Gol" isimli filmde de Fatma Girik ile başrol oynamıştı.

Başkan Reşat Kasap'ın ziyaretine Başkan Yardımcıları Sultan Yılmaz, Coşkun Yeğen ve Pehlivan Mahalle Muhtarı Recep Birol'da iştirak etti.
Efsane Futbolcu Şenol Birol'la vedalaşan Başkan Kasap, Belediye logolu bir saat Çaykur Rizespor Kaşkolu ve Kravatı kendisine takdim ederek, “Şenol Birol Gol” diyerek bir süre gülüştüler.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)