comScore

FutbolArena TV

Rıza Çalımbay'dan açıklamalar

23 Ekim 2017, Pazartesi 19:45

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, en kısa sürede en güzel şeylerin mutlaka olacağını belirterek, “Trabzonspor öyle sıradan bir takım değil. Böyle güçlükleri aşmış bir takım. En iyisi olacaktır mutlaka” dedi. 
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur mücadelesinde 25 Ekim Çarşamba günü deplasmanda TFF 3. Lig ekibi Çorum Belediyespor ile karşılaşacak Trabzonspor bu maçın hazırlıklarını Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde sürdürdü. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan bordo-mavili kulübün Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, sakat olan futbolcuların takıma gelmesi halinde gerçek güçlerini ortaya koyacaklarını dile getirerek, “Genel olarak bundan sonra hafta içi toplantı yapacağız. Her türlü her şeyi değerlendireceğiz. Malatya maçı bana göre sonuca baktığımız zaman iyi değil ama hakikaten bizim de o günü yaşadığımız bayağı bir şanssızlık vardı. Yediğimiz gol olsun on kişi kalmamız olsun. Ama ikinci yarı arkadaşlarımız on kişi kalmasına rağmen çok iyi oynadılar ve iyi mücadele ettiler. Böyle şeyler olabiliyor ve yaşanabiliyor. Bunlardan yaşanan şeylerden bir tanesi maalesef sakatlıklar. Onlardan dolayı biraz sıkıntılı durumdayız. Bunu en kısa sürede mutlaka toparlayacağız. Bu bizim için de tabii ki zor. Arada gelmemiz açısından, iki gün sonra maç oynadık o da bir dezavantajdı. Benim tek sıkıntım şu anda sakat arkadaşlarımız, onlar da biran önce takıma gelirse biz o zaman gerçek gücümüzü ortaya koyacağız” dedi.

“Burak en az iki üç hafta kesinlikle yok”
Burak, Kucka ve Thomas'ın büyük ihtimalle oynamayacaklarını kaydeden Çalımbay, “Zaten Burak en az iki üç hafta kesinlikle yok. Kucka'nın biran önce gelmesini istiyoruz, çok ihtiyacımız var. Onun da Galatasaray maçında oynama şansı çok yok. Belki Thomas'ın oynama şansı olabilir. Abdülkadir'in ufak-tefek bir sakatlığı var. Tabii ki bizim için şu anda en önemli şey çarşamba günü oynayacağımız kupa maçı. Ona da tam kadro gideceğiz. Elimizdeki bütün kadroyla gideceğiz. Ve oradan da iyi bir şekilde dönmemiz gerekiyor mutlaka. Şu andaki tek düşüncemiz o. Dün Volkan'la ilgili söylenenler var. Öyle bir şey yok, öyle bir şey olması mümkün değil. Niye biz arkadaşlarımızı kadro dışı bırakalım yada başka bir şey olsun. Volkan antrenmanda izin istedi, dizi ağrıdı çıktı. Biz de izin verdik, bu kadar. Böyle bir şey olunca çok üzüldüm. Ben bütün basındaki arkadaşlarımıza her türlü yardımcı olacağız elimizden geldiği kadar. Ben öyle kapalı birisi değilim özellikle basına. Elimizden geldiğince yardımcı oluyorum, onların da bize yardımcı olmaları gerekiyor. Çünkü gereksiz ve asılsız. Haberler çıkınca üzülüyorum. Buna gerek yok, biz her şeye açığız. Ne Volkan ne diğer hiçbir arkadaşımızın böyle kadro dışı kalma gibi bir durumu veya benim Başkanımla konuştuğumuz böyle bir şeyimiz olmadı. Tabii ki başkanımızla konuşuyoruz. Konuştuğumuz şeyler takımın sorunları ile, ileride ne yapacaklarımızla ilgili. Burada tabii ki sıkıntılı bir süreç var ve bu süreci biran önce atlatmamız gerekiyor. Ancak hep böyle sıkıntılı süreç demek de daha çok insanı gerer. Onun için biz de biran önce bir galibiyet alıp işimize bakmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Trabzonspor Videoları