comScore

Riva'da tarihi gün! Türk futbolu için birlik zamanı

06 Eylül 2022, Salı 16:35
Riva'da tarihi gün! Türk futbolu için birlik zamanı

Türk futbolunda birlik zamanı. Riva'da gerçekleşen ziyarette kulüp başkanları, teknik direktörler, futbolcular ve TFF yetkilileri bir araya gelerek yaşanan olaylarla ilgili olarak sağduyu mesajları verildi. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu ve Galatasaray Adası'na gerçekleşen silahlı saldırıyla birlikte Ankaragücü-Beşiktaş maçında Beşiktaşlı futbolcuların saldırıya uğraması nedeniyle Türk futbolunda üst üste yaşanan bu üzücü gelişmelerin ardından Kulüpler Birliği Vakfı, başkanlar, futbolcular, teknik direktörler Riva'da bir araya geldi. 

Riva'daki geçmiş olsun ziyaretinde başkanlar Türk futbolu için birlik, beraberlik mesajında bulundu. 
ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMALARI

Destek ziyareti, geçmiş olsun ziyareti. Bu olağanüstü durumda kulüpler olarak bütün olduğumuzu, TFF'nin yanında olduğumuzu, yek vücut hareket ettiğimizin önemini belirtmek için geldik. Ankaragücü-Beşiktaş maçında yaşanan olay. Hangi kulübün oyuncusuna yapılırsa yapılsın, sebebi ne olursa olsun bu tür bir saldırı hepimize, her takıma, Türk futboluna yapılmıştır. Kabul edilemez. Şu an yeri değil ama ifade etmek durumundayım. Kulüplerin içinde bulunduğu ekonomik ortam ile bu sezonun sonunu getirmek mümkün görünmüyor. Hepimizin nefesi önümüzdeki aylarda bir yerde kesilecek. 

"TÜRK FUTBOLUNDA NEFRET TOHUMLARI ATILIYOR! FENERBAHÇE OLARAK HEDEF GÖSTERECEĞİZ"

Yaşanan olaylarla ilgili olarak Ali Koç, "Üç olay bizleri endişelendirdi. Bu sorunların giderilmesinde ana aktörler bizleriz. Biz kulüpler olarak kendi bahçemizi temizlemeliyiz. TFF'nin en önemli unsuru adil rekabet unsurunun sağlanması. Bunun için hakem performansı. TFF bunun için girişimlerde bulunuyor. İfade özgürlüğüne önem veren bir insanım. Ancak ifade özgürlüğü ile ifade sorumsuzluğu farklı. Bazı TV programlarında, sosyal medya ortamlarında başkanlara yöneticilere, futbolculara, teknik direktörlere yapılan hakaretler. Özellikle TV'de. RTÜK de devreye girmeli. Bir şey var ki, Türk futbolunda nefret ortamı için atılan tohumların farkındayız. Fenerbahçe olarak hedef göstermeye başlayacağız. Bunu hep birlikte yapmamız gerekiyor."

KULÜP BAŞKANLARININ AÇIKLAMALARI

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: "Bütün kulüp başkanları olarak futbolda artan şiddetten dolayı rahatsızlığımızı belirtmek için buradayız. İnşallah bu tür olaylar yaşanmaz. Medyamızın da tekrardan duyarlı olmasını yinelemek istiyorum."

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Yaşananların önüne geçmek için bütün kurumları sorumluluk almaya davet ediyorum. Herkes üzerine düşen görevi yapmalı. Bunun önüne geçmek için herkesin sorumluluk alması gerekiyor."

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak: "TFF Başkanı ve camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Galatasaray camiasına da geçmiş olsun. Ankaragücü-Beşiktaş maçında yaşanan nahoş olay da inşallah tekrarlanmaz. Futbolda şiddete hayır, hayır, hayır!"

ANKARAGÜCÜ VE BEŞİKTAŞ BAŞKANLARI BİR ARADA DOSTLUK MESAJI

Ankaragücü - Beşiktaş maçının ardından sahaya giren bir taraftarın Beşiktaşlı futbolculara saldırması neticesinde yaşanan olaylar aynı şekilde bu hafta Türk futbolunda üzücü gelişmelar arasında yer aldı. 

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi bir araya gelerek sağduyu mesajları verdi. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, "Ankaragücü camiası olarak yaşanan olaylardan büyük üzüntüsü duyuyoruz. Özür dilemek bir erdemdir. Beşiktaş taraftar gruplarını da ziyarete gideceğim. Tekrar Ahmet Başkan ve Beşiktaş camiasından özür diliyorum." dedi. Ahmet Nur Çebi ise, "Başkanım teşekkürler. Çok naziksiniz. Bu tür olaylar camialara mal edilmez. Yaşanmaması için Beşiktaş camiası ve taraftarını hassasiyete davet ediyorum. Suçu işleyen kişi, kişilerin cezalandırılması için gerekenin yapılacağını ümit ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!