comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink'ten yönetime gönderme

14 Şubat 2017, Salı 09:22
Riekerink'ten yönetime gönderme

Galatasaray'da takımdan gönderilmesi beklenen Jan Olde Riekerink konuyla ilgili konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Kayserispor'a mağlup olan Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink ile yolların ayrılması bekleniyor. Hollandalı teknik adam, yönetimin bu konuda toplantı yapmasıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Hollandalı çalıştırıcı, "Bugün (dün) yönetimden hiç kimse benimle konuşmadı. Yönetimin yarın (bugün) yapacağını söylediğiniz toplantısından da haberim yok. O toplantıda alınacak kararın ilk önce benimle görüşülmesi daha normal olur” ifadelelerini kullandı.
 

Galatasaray, Riekerink ile yolları ayıracak mı?


Jan Olde Riekerink'in yerine getirecek doğru isim konusunda şu anda fikir birliğine varamadığı için resmi bir açıklama yapmayan Galatasaray'da kritik zirve sona erdi.
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Özbek ve Levent Nazifoğlu ile birlikte Cenk Ergün'ün katıldığı toplantıda Hollandalı teknik adamın görevden alınması halinde yerine gelebilecek isimler masaya yatırılıp tartışıldı.

MASADAKİ SÜPRİZ İSİM TAYFUN KORKUT

Özellikle Galatasaray taraftarının da sosyal medyada takımın başına geçmesini istediği Igor Tudor ismi üzerine yoğunlaşılırken zirvede ismi gündeme gelen bir başka sürpriz isim ise Tayfun Korkut. Ancak Tayfun Korkut'un, Almanya Bundesliga 2'de bu sezon çizdiği başarısız performansta eksi puan almış durumda
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, TEMSA ile yapılan sponsorluk anlaşması töreninde açıklamalarda bulundu. Özbek'in toplantı boyunca Jan Olde Riekerink'in ismini anmaması dikkat çekti.

RIEKERINK İLE İLGİLİ SON DURUM!

Galatasaray'da şu an için Riekerink ile ilgili alınmış resmi bir karar yok. Bunun sebebi ise yönetimin teknik direktör konusunda henüz bir B planı olmaması... Ancak yönetimde Riekerink ile yolların ayrılmasıyla ilgili fikir ağırlığının fazla olmasından ötürü bugün saat 14:00'te yapılacak olan toplantıda Hollandalı teknik direktörün görevine son verilme ihtimali yüksek. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)