comScore

Riekerink'ten maça saatler kala 5 kritik uyarı

04 Şubat 2017, Cumartesi 16:59
Riekerink'ten maça saatler kala 5 kritik uyarı

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelesine saatler kala Galatasaray'da Teknik Direktör Riekerink oyuncularını uyardı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, Başakşehir mücadelesi öncesinde oyuncuları ile yaptığı toplantıda 5 tane kritik uyarıda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink'in oyuncularına madde madde uyarıları;
''YAN, DURAN TOPLARA DİKKAT''

1-  Türk Telekom Arena'daki maçta 2 golü de bu şekilde yediklerini hatırlatan Riekerink, özellikle savunmada görev alacak oyuncularını özel olarak uyardı. Hafta boyunca Florya'da oyuncularına yan, duran toplarda savunma çalışması yaptıran Hollandalı 'hata istemiyorum' dedi.

''EMRE BELÖZOĞLU'NUN PAS TRAFİĞİNİ KESİN''

2- Riekerink'in, en çok üzerinde durduğu isim Emre Belözoğlu oldu. Hollandalı teknik adam Emre'nin tüm pas trafiğinin kesilmesi ve bu oyuncuya özellikle Selçuk ile De Jong'un maç boyunca markaj uygulamasını, boş bırakılmamasını istedi.

''TUZAĞA DÜŞMEK YOK''

3- Savunma oyuncularının geriden oyun kurarken yardımlaşmasını isteyen Riekerink, ilk maçta başarısız olan Sabri-Semih ikilisinin değil o bölgeye Selçuk İnan'ın da destek verip top almasını istedi ve “ Tuzağa düşmek yok” uyarısı yapıp Lionel Carole, Bruma ikilisinin de bu kez daha etkili olmasını istedi.

''SAVUNMAYA, BEKLERE DESTEK''

4- Hollandalı teknik adam, Başakşehir'in kanat organizasyonları ile rakip kalede tehlike yarattığını belirtip özellikle Bruma ile Yasin Öztekin'i özel olarak uyardı. Riekerink, Bruma ve Yasin'den savunmaya daha fazla yardım edip bek oyuncularını yalnız bırakmamalarını istedi.

''SÜREKLİ KANAT DEĞİŞTİRECEKLER''

5- Ayrıca Riekerink, bu kez Bruma ile Yasin Öztekin'in sık sık oyun içinde kanat değiştirip ligde oynanan maçta olduğu gibi rakibin Portekizli oyuncuya alacağı özel önlemi aşmak istiyor. Bruma'dan, Riekerink saha içinde kendisine boş alan yaratması ve sık sık bölge değiştirmesini diğer oyuncularının da Portekizliye destek olmasını istedi.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)