comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink'ten Galatasaray taraftarının tepkisini çeken sözler

22 Ocak 2017, Pazar 01:05
Riekerink'ten Galatasaray taraftarının tepkisini çeken sözler

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, Karabükspor maçının ardından hakem Cüneyt Çakır'ın kararlarına şaşırdığını söyledi. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Karabükspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 
 

Riekerink'in Karabükspor maçı sonrası açıklamaları


Hollandalı teknik adam Karabükspor maçının ardından yaptığı açıklamaların bir kısmında sarı kırmızılı taraftarların tepkisine neden oldu. 

"DOĞRU ZAMANI BEKLEMEK LAZIM"
"Pozisyona girmek için sabırlı olmak lazım. Doğru zamanı beklemek bu tip takımlara karşı. Yaptığımız analizde konuştuğumuz bir şey vardı. Defansın arkasına atılacak topları değerlendirecektik. Zaten ilk gol de böyle geldi. 

"MAÇIN KADERİNİ BAZI ANLAR BELİRLEDİ"

"Bence bu maçtan en az 1 puan almayı hak ettik.  Bazı anlar maçın kaderini belirledi. Penaltı pozisyonunda bize faul çalınması gerekiyordu. Hakemin kararı beni şaşırttı."

"VERİLEN KARARLAR LEHİMİZE DEĞİLDİ"

"İkinci yarıda maçı bitirecek fırsat geçti elimize. Ancak onu gole çeviremedik. Kötü oynadığımızı düşünmüyorum. Maç öncesinde konuştuğumuz her şeyi yaptık. Tempolu oynadık ve baskı kurduk fakat maçın kritik anları bizim lehimize değildi. Verilen kararlar ve maçı bitirecek pozisyonlarımız vardı. En az 1 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum."

RIEKERINK'TEN EREN DERDİYOK VE JOSUE YORUMU

Hollandalı teknik adam özellikle maçın ardından Eren Derdiyok'u oyuna geç aldığı yönünde eleştirilmesine rağmen aynı görüşte değildi. Riekerink kendisine Eren Derdiyok'la ilgili yöneltilen soruda, "Oyuna geç aldığımı düşünmüyorum." yanıtını verirken, yine ilk 11'de başlayan ve hayal yine hayal kırıklığı yaratan Josue hakkında, "Josue'nin kötü bir futbol oynadığını düşünmüyorum. Lukas'ı daha etkin kullanmamız gerekiyordu." ifadelerini kullandı. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!