comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink'ten flaş Podolski açıklaması

24 Ocak 2017, Salı 22:47
Riekerink'ten flaş Podolski açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, Erzincanspor maçının ardından konuşurken, Podolski'nin takımdaki akibetiyle alakalı olarak da açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, Erzincanspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında merak edilen soruları yanıtladı. 

"BERABERLİK SENARYOSUNU AKLIMIZDAN GEÇİRMEDİK"
"Biliyorsunuz kupada kendimizi böyle bir duruma düşürdük. O yüzden bu maç önemliydi bizim için. Beraberlik yetiyordu ama beraberlik senaryosu aklımızdan geçmiyordu. Galibiyet için oynadık. Bu tip maçlarda motivasyon sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Ancak bugün takımım sahaya çıktı ve hırsını göstermek istedi."

PODOLSKI AÇIKLAMASI

"Lukas ilk günden beri inandığım, güvendiğim bir oyuncu ve inanmaya devam ettiğim bir oyuncu. Umarım kalır. Ancak diğer taraftan kendi hayatını etkileyecek bir karar verecek. Çok fazla bizim etkileyecek şansımız yok. Bizim her zaman B planımız var. Tabi kış transfer döneminde kolay değil ama dediğim gibi B planımız var."

"BRUMA, GARRY VE YASİN ÖZTEKİN"

"Sol tarafta oynayan 3 önemli oyuncumuz var. Bruma, Yasin ve Garry. Kimin oynayacağı performans bağlantısı olacak. Yasin'e bakıyorsunuz, sağ tarafta da etkili. O yüzden kaliteniz varsa -ki, 3 oyuncumuzda da var ilk tercih pozisyonumuz sol kanat olabilir. Ancak sağ kanatta da oynadığınız zaman en iyi performansınızı gösterebilirsiniz. 
 

Galatasaray Lukas Podolski'yi satacak mı?


Geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında genç oyunculara yöneldiklerini belirten Galatasaray yöneticisi Levent Nazifoğlu, "Uzun süreli bir kadro kurma çabası içindeyiz. Geçen sene olması gereken değişim bu sene başladı. Takımı gençleştiriyoruz."  diye konuşmuş ve gönderilmek istenen oyuncularla ilgili üstü kapalı bir mesaj vermişti...

Lukas Podolski'nin eşyalarını topladığının doğru olmadığını da aktaran Nazifoğlu, "Podolski bizim çok önemli bir oyuncumuz. Son olaylardan sonra ailesi Türkiye'den ayrıldı. Podolski de çok mutlu değil. Bugün onunla toplantı yaptık. Galatasaray'dan, taraftardan ve Türkiye'den memnun ama böyle bir problem var. Onu biraz zamana yaymaya çalışıyoruz." şeklinde konuşmuştu.

Galatasaray'ın Podolski'ye verdiği bu zaman Pazartesi günü son bulacak ve taraflar, Podolski'nin ayrılığı ya da takımda kalması yönünde karar vermeye çalışacaklar.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)