comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink'ten altyapı vurgusu

06 Ekim 2016, Perşembe 15:56
Riekerink'ten altyapı vurgusu

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, altyapıda forma giyen oyuncuları A Takıma almasıyla ilgili konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'da milli maçlar için verilen arada hazırlıklar devam ediyor. Teknik direktör Jan Olde Riekerink'in idmanlara altyapıdan oyuncuları alması dikkat çekti. Hollandalı çalıştırıcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Genç oyunculara A takımda şansları olduğunu göstermek görevlerimizden biri. Özellikle böyle aralarda" dedi.

"GENÇLERE ŞANSLARI OLDUĞUNU GÖSTERMELİYİZ"
Kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulunan Riekerink, "Pek çok maç izledim. İzlemeye de devam ediyorum. Genç oyunculara A takımda şansları olduğunu göstermek görevlerimizden biri. Özellikle böyle aralarda. Bireysel olarak oyunculara büyük motivasyon kaynağı olması yanında yetenekli iseniz A takıma çıkabileceğinizin sinyalini veriyor" dedi.

A takımından önce sarı-kırmızılı ekibin altyapısında görev yapan Riekerink, 14 yaşındaki Mustafa Kapı'nın da A takımla idmana çıkmasının, genç oyuncu için büyük şans olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Ona çok yetenekli olduğunu söyledik. Büyük oyuncularla antrenmana çıkıyor. Hem çok iyi bir tecrübe oluyor hem de kendisini ödüllendirmiş oluyoruz. Buradaki zamanının keyfini çıkarması gerekiyor. Yetenekli olduğunuzu bilirsiniz fakat bu yeteneklerinizin en üst seviyesini tahmin etmek çok zor. Bizim görevimiz doğru anda doğru hamleyle onların gelişimini sağlamak. Yetenek gelişimi her zaman onlara doğru miktarda direnç göstererek olur. Eğer yetenekliyseniz bu şekilde büyürsünüz."

Bulgaristan'ın Levski Sofya takımıyla 8 Ekim Cumartesi günü deplasmanda yapacakları hazırlık maçına Mustafa'yı da götüreceklerini kaydeden Hollandalı çalıştırıcı, "Maç için tabii ki bir opsiyon olacak. Altyapıda A takıma çıkacak kadar yetenekli pek çok isim var. Galatasaray'da altyapıya verilen hassasiyetin altını çizmek için bu tip milli aralarda yaptıklarımız önemli. Altyapının, 19 yaşında değil A takıma çıktığınız ana kadar sürdüğünü anlatmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.