comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink'in verdiği izin yönetimde krize neden oldu

08 Şubat 2017, Çarşamba 16:52
Riekerink'in verdiği izin yönetimde krize neden oldu

Galatasaray'da Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'in sarı kırmızılı takıma verdiği izin olay oldu.

FutbolArena Özel - Oynattığı futbol ve taktiksel hamleleri, B planı olmadığı için eleştirilen Hollandalı teknik adam ipleri iyice gerdi.

Türkiye Kupası'nda Başakşehir'e 2-1 mağlup olup Türkiye Kupasına veda ettikten sonra Riekerink'in takıma verdiği 3 günlük izin kriz çıkardı.
Galatasaray Kulübü tarafından önce 2 gün olarak servis edilen ancak Riekerink'in, Kayserispor maçı öncesindeki ilk antrenmanı akşam saat 17:00'ye alması üzerine 3 güne çıkmasına yöneticiler tepki gösterdi.

''RİEKERİNK NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?''
Galatasaray yöneticileri, Sportif AŞ'de yer olan üyeleri arayıp " Riekerink ne yapmaya çalışıyor. Bu neyin izni. Takıma ödül gibi izin vermiş. Galatasaray'ın önünde sadece şampiyonluk hedefi kalmış. Artık her maç final niteliğinde tüm takım 3 gün tatil yapıyor. 3 gün izin yapan futbolcu fiziksel açıdan geri kalmaz mı?" diyerek rahatsızlıklarını dile getirdi.

SAKAT OYUNCULAR YURT DIŞINA GİTTİ

Nitekim, Galatasaray takımında Lionel Carole, Wesley Sneijder gibi sakat olan futbolcularda bu izin üzerine tedavilerini yarıda bırakıp yurt dışına gitmişti.
 

Riekerink Galatasaray'dan gönderiliyor mu?


Taktiksel hamleleri eleştiri alan birçok konuda yönetimin tepkisini çeken Jan Olde Riekerink, 3 hafta sonra oynanacak olan Beşiktaş derbisine bile çıkamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Bu sezon elinde yalnızca şampiyonluk hedefi kalan Galatasaray, 5 puan geride olduğu bu yarışta iddiasını kaybetmesi halinde Riekerink'in ayrılığı da hız kazanacak.

Galatasaray'ın Kayserispor ve Çaykur Rizespor maçlarında puan kaybı yaşaması halinde sarı kırmızılıların Beşiktaş derbisine yeni bir teknik adam ile çıkabileceği belirtildi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)