comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Riekerink'i Beşiktaş maçı sonrası kızdıran Sneijder sorusu

24 Eylül 2016, Cumartesi 23:43
Riekerink'i Beşiktaş maçı sonrası kızdıran Sneijder sorusu

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink'i, Beşiktaş karşılaşması sonrası kızdıran bir soru geldi. 

FutbolArena - Galataaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink'in, Beşiktaş derbisi sonrası düzenlediği basın toplantısında bir muhabir, Hollandalı çalıştırıcıya yönelttiği Sneijder sorusuyla tepki gördü. 

RİEKERİNK ÇOK KIZDI
Beşiktaş - Galatasaray derbisinin ardından basın toplantısında DHA muhabiri Kadir Çetinçalı, Riekerink'e "Beşiktaş'ın golünden önce bir oyuncu değişikliği vardı. 2 değişiklik. Sneijder müdahale etti. İlk golden önce. Sneijder değişikliğe müdahale etti. Sonrasında gelen topta o pozisyon gol oldu." şeklinde bir soru yöneltti. 

Riekerink ise "Öyle bir şey yok. Bunu nereden çıkardınız? Neden böyle bir şey söylediniz? Tercih benim. O an bu şekilde gelişti." dedi. 

Öte yandan tercümanın soruyu çevirdiği anda Sneijder sorusunu duyan Riekerink kafasını diğer tarafa çevirerek oldukça sinirlendi. 

"ZAMAN GEÇİRMEK BİZİM ANLAYIŞIMIZDA YOK."

Öte yandan basın toplantısında Riekerink'e Galatasaraylı futbolcuların ve maçın son dakikalarında Muslera'nın zaman geçirmesiyle ilgili yöneltilen soruya Hollandalı çalıştırıcı, "Zaman geçirmek bizim taktiğimiz değil. Bizim anlayışımızda böyle bir şey yok. Kazanırken de fair play çerçevesinde uygun işler yapmalıyız. O an oyuncumuzun bireysel kararı. Öyle gelişmiş olabilir ama bizim futbol anlayışımızda zaman geçirmek diye bir şey olmamalı." ifadelerini kullandı. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.