comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink'e Mehmet Batdal eleştirisi

05 Kasım 2016, Cumartesi 10:38
Riekerink'e Mehmet Batdal eleştirisi

Spor yorumcusu Kemal Belgin, Riekerink'in Mehmet Batdal'a karşı önlem almamasını eleştirdi.

FutbolArena - Süper Lig'in 10. haftasında Galatasaray sahasında Başakşehir'e 2-1 mağlup oldu. Spor yorumcusu Kemal Belgin, sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Jan Olde Riekerink'in Mehmet Batdal'a karşı özel önlem almamasını eleştirdi.
 

Kemal Belgin'in Türkiye Gazetesi'ndeki köşe yazısı:


Yazıma Riekerink Bey'e, yani tribünlerin bir türlü çözemediğim sevgilisine bir iki soruyla başlayayım; Riekerink Bey, siz Başakşehir'in ileri uçtaki son adamı Mehmet Batdal'ı hiç seyretmediniz mi?  Siz seyretmediyseniz -ki bunun olmaması lazım- kulübede akıl paylaştıklarınız hiç mi kulağına bir şeyler fısıldamadı?

Biraz açayım, liderin pas yapamadığı her an uzun top kullanarak oyunu öne doğru taşıma durağı veya duvarı Mehmet Batdal değil mi? Dün attığı golü bir kenara bırakıyorum, Galatasaray'dan kaç top çaldı, takımını kaç atakta sahaya yerleştirdi? Devam edeyim mi Riekerink Bey?
Bu Mehmet Batdal'a karşı tandemde aşağı yukarı aynı fizikteki Chedjou mu oynar, yoksa Hakan Balta ile Semih'ten biri mi? Ben Riekerink Bey'i sadece Galatasaray'ı fiziksel açıdan zenginleştirdiği için öne çıkarmış ama teknik direktörlükten hiç nasibi olmadığını da ısrarla söyleyip yazmıştım. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)