comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink, Sabri Sarıoğlu'nu istemedi ama...

02 Şubat 2017, Perşembe 12:41
Riekerink, Sabri Sarıoğlu'nu istemedi ama...

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink'in, Sabri Sarıoğlu ile kontrat uzatılmasını istemediği ortaya çıktı.
 

FutbolArena Özel - Geçtiğimiz sezon sözleşmesi sona eren ve kontratı 2016-17 sezonu için 1 yıllığına uzatılan Sabri Sarıoğlu ile kontrat yapılmasını Hollandalı teknik adamın istemediği ortaya çıktı.


Jan Olde Riekerink, Sabri Sarıoğlu'nu neden istemedi?


FutbolArena'nın Galatasaray Kulübünden aldığı bilgiye göre; Riekerink, Sabri'nin defansif özelliklerinin istediği düzeyde olmadığını belirtip, ancak orta sahada alternatif bir isim olacağını belirtti.

Bu bölgede de Sabri'nin as takıma girme şansının zor olduğunu çizen Jan Olde Riekerink, Haziran ayında yönetime sunduğu raporda 'Reis' lakaplı oyuncu ile sözleşme yenilmesini istemedi.
YÖNETİM SABRİ SARIOĞLU İÇİN İNİSİYATİF KULLANDI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Levent Nazifoğlu, inisiyatif kullanıp Sabri Sarıoğlu'nun kontratını 1 yıllığına uzattı. Ancak Riekerink, Sabri'yi sağ bek düşünmediği için Martin Linnes'i 2016 Ocak ayında getiren yönetim üzerine Hollandalının ısrarı nedeniyle Cavanda'yı da aldı.

Ancak Riekerink'in istemediği ve sağ bek düşünmediği Sabri, Hollandalının vazgeçemediği oyuncu oldu. Sabri, sağ bekte formayı kapmasının yanı sıra bu sezon Galatasaray'da en fazla süre alan 3 oyuncudan biri oldu.

Riekerink'in bu sezon karşılaşma bazında en fazla görev verdiği 3 oyuncu, Eren Derdiyok, Bruma ve Sabri Sarıoğlu oldu. Bu durumda geçtiğimiz hafta Florya'da Galatasaray yöneticileri tarafından konuşuldu.


Galatasaray'da bu sezon en çok forma giyen oyuncular 


Eren Derdiyok - 25 maç
Bruma - 24 maç
Sabri Sarıoğlu - 23 maç

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"