comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink: 'Pozisyonlara giremedik çünkü...'

17 Eylül 2016, Cumartesi 23:42
Riekerink: 'Pozisyonlara giremedik çünkü...'

Galatasaray teknik direktörü Riekerink, Çaykur Rizespor maçından sonra konuştu.

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink basın toplantısında taraftarları ve takımını övdü.

Takımımı tebrik etmek istiyorum. Çok önemli bir maçtı, pozitif noktalar vardı diyen tecrübeli teknik adam "Taraftarlarla tekrar buluştuk. Mükemmel bir topluluk. Çok iyi desteklediler. Takımım çok iyi reaksiyon gösterdi. Baskılı oynayan bir galatasaray vardı. Çok güzel bir kombinasyon vardı. Mükemmel bir gol attık, ilk golde. Mükemmel bir asist Wesley'den, müthiş bir gol Eren'den." dedi.
"POZİSYONLARA GİREMEDİK ÇÜNKÜ..."

Riekerink çok fazla pozisyona girereme nedeni olarak ise "Rize'nin gösterdiği performansı unutmayalım. İyi bir takım, iyi defans yapan bir takım. Pozisyon bulamamızda en büyük etkenlerden birisi Rize'nin performansıydı." dedi.

Riekerink ayrıca "Topu tutan, topa hakim olan, baskılı oynayan bir Galatasaray vardı. O yüzden takımımı tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

"SABRİ'NİN PERFORMANSINI GÖZARDI EDEMEYİZ"

Riekerink "Soldaki hareketlilik, sağ tarafta neden yok." sorusuna "Bruma, Sneijder, Carole vs. Yasin, Sabri, Selçuk.. Farklı dengeler, sağ ve sol anlamında. Bruma daha ofansif solda. Yasin'de mutlaka ofansa katkısı var ama defansif görevini daha çok yapan birisi. Bruma'nın da bugün yapıtğı defansı unutmamak lazım. Carole ve Bruma iyi anlaşıyor. Sneijder onları tamamlıyor. Sağ tarafı da göz ardı etmemek lazım, Sabri iyi bindirmeler yaptı. Ancak doğru sol taraftan daha çok oynadık. Farklı oyuncular, farklı dengeler..." şeklinde konuştu. 

Sabri yerine Cavanda'nın neden düşünülmediği ile ilgili olarak ise Riekerink "Cavanda çok disiplinli çalıştı. Ancak Sabri'nin gösterdiği performansı da göz ardı edemeyiz. Böyle bir maçta değişikliğe gerek yoktu." dedi.

De Jong'un durumu hakkında da konuşan Riekerink, "Sakatlığı geçti. Bizimle antrenmanlara başlamıştı. Ama son antrenmanda %100'de hazır olmadığını konuştuk. Tam hazır olmayan birini kenarda oturtmak istemedik." şeklinde konuştu. 

PANKART HAKKINDA NE DEDİ?

Kendisi için açılan pankartla ile ilgili de düşünceleri sorulan Hollandalı hoca, "Şu şekilde bir görüşüm var: 'Bireyler kesinlikle takımdan önemli değildir, takım da camiadan önemli değildir.' Taraftara çok teşekkür ederim. Onlarla daha güçlü hissediyoruz. Burada olmaktan, çalışmaktan çok mutluyum. Bir başarı varsa bunu sadece ben yapmadım, iyi oyuncularım olduğu için bu başarı geldi. Benim için çok özel bir duygu, bunu anlatması çok zor. Çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Çok güzel bir uyum yakaladılar takımla birlikte, müthiştiler." dedi.

"İDEAL TEMPOMUZA ULAŞAMADIK"

Derbi hakkında da konuşan ve iyi başlangıç yaptıklarını söyleyen Riekerink, "4 maç yaptık 10 puan aldık. Derbiler tabi çok çok önemli bunda hemfikiriz. Özel maçlar bizim için, taraftar için, kulüp için, camia için önemli maçlar. Tabiki kazanmak istiyoruz. Ama o şartlara bakmak lazım. Belki bir puan bize faydalı olur o şartlarda. Oyuncularıma şampiyon olmak istiyorsanız her maçı kazanmalısınız dedim. İdeal tempomuza ulaşmadık. Ama her geçen gün, iyiye gidiyoruz. Tempolu oynamaya çalışıyoruz. Bugün mesela, kanatlardan iyi kombinasyonlarla geldik. Dikine oynayan, merkezden pozisyonlar bulan bir Galatasaray olmalı. Bunları göz ardı etmeden geliştirmemiz lazım. Tolga ve Selçuk iyi iş çıkardı." yorumunda bulundu.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.