comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink oyuncularına Kayserispor - Fenerbahçe maçını izletti

10 Şubat 2017, Cuma 13:48
Riekerink oyuncularına Kayserispor - Fenerbahçe maçını izletti

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, futbolcuları ile video analiz toplantısı yaptı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'daki kaderi kendi elinde olan ve yönetimin Kayserispor ve Rizespor maçlarında kredi tanıdığı Hollandalı teknik adam Pazar günkü rakiplerini mercek altına aldı.

Florya'da Kayserispor hakkında video analiz toplantısı yapan Riekerink, özellikle oyuncularına Kayserispor'un Fenerbahçe'ye attığı 4 golü ve ofansif planları üzerinde durdu.
Jan Olde Riekerink özellikle Kayserispor'un orta saha hattının Fenerbahçe karşısında iyi bir direnç ortaya koyduğunu ve Varela ile Güray'ın kanatlarda yarattığı tehlikelere dikkat çekti.

Riekerink, Kayserispor'un direnci yüksek orta saha hattına iki savaşçı oyuncu Tolga Ciğerci ve Nigel De Jong ile karşılık vereceklerini, rakibin etkili olmasına da izin vermeyip 90 dakikanın kontrolü sürekli ellerinden tutmaları gerektiğini belirtti.
 

Galatasaray'da Selçuk İnan, Sneijder ve Carole'un sakatlıklarında son durum


Galatasaray Kulübü Doktoru Yener İnce, sakat oyuncular hakkında şu açıklamayı yaptı;

''Lione Carole, Selçuk İnan ve Wesley Sneijder için çok erken 5 inci gündeyiz tedavileri beklenenden iyi gidiyor. Selçuk İnan oynamak istiyor ama biz diğer günleri düşünmeliyiz oynatmayacağız. Wesley Sneijder oynamayacak. Lionel Carole dün koşu yaptı dönüşlerde ağrı yaşadı. Wesley Sneijder'in oynaması için en zaman Çaykur Rizespor maçı.''


Selçuk İnan Kayserispor karşılaşmasında oynayacak mı?


Eray İşcan ve Koray Günter takımla çalıştı. Eren Derdiyok'ta kas ağrıları var. Ekstra çalışıyor. Hafta sonu içi oyuncu ve teknik ekiple karar verilecek. Selçuk İnan'a bıraksak oynar ama riske edemeyiz. Lionel Carole için de durum bu. Fernando Muslera'nın Medipol Başakşehir karşılaşmasında oynamaması teknik ekip sağlık ekip ve oyuncunun kararıydı. Muslera Kayseri maçında da iğnelerle oynayacak fedakarlık yapacak.


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)