comScore

Galatasaray Galatasaray

Riekerink, 2 Süper Lig kulübünün istediği Josue için kararını verdi

09 Ocak 2017, Pazartesi 18:26
Riekerink, 2 Süper Lig kulübünün istediği Josue için kararını verdi

Galatasaray'da 3 futbolcunun biletinin kesilmesine neden olan 90 dakika, bir tek Josue'ye artı yazdı.

FutbolArena Özel - Hamit ile Chedjou'nun Galatasaray kariyerini bitiren Yasin'in ise kadro dışı bırakılmasına neden olan Tuzlaspor maçından belki de tek karla ayrılan Josue oldu.
 

Josue, Galatasaray'dan ayrılacak mı?


Bu 90 dakika öncesinde Riekerink'in 'gönderilecek oyuncular' listesinde Josue'nin de ismi vardı. Ve Portekizli futbolcu da, Galatasaray'da yeteri kadar şans bulamadığı için mutsuzdu.

Riekerink'in sezon başında kendisini çok isteyip telefonla da araması üzerine Rizespor ve Osmanlıspor'un 1 milyon euro olan cazip tekliflerini Galatasaray için reddeden Josue Hollandalı teknik adamla konuşma kararı aldı.
 

Trabzonspor ve Rizespor, Josue'yi transfer etmek istiyor


İşte bu dönemde sezon başında Porto'dan kiralanan Josue için iki de Süper Lig Kulübü devreye girdi. Trabzonspor ve Rizespor, Josue'ye talip oldu.
Menajerlerinden gelen bu haber üzerine Josue " Riekerink ile görüşelim. Gelecek planlarında var mıyım, soralım. Eğer bana güvenmiyor ve şans vermeyi düşünmüyorsa gideyim" dedi.

Ancak Tuzlaspor maçı sonrasında deyim yerinde ise Galatasaray takımında tufan çıktı. Kadroda alternatifleri azalan Riekerink, Josue'yi gözden çıkarma fikrinden vazgeçip Portekizli oyuncuya sarıldı.

Tekliflerde alan Josue Riekerink ile görüştü. Hollandalı  teknik adam da Josue'ye " 2.yarıda daha fazla şans bulacaksın. Hatta seni kanatlarda da oynatabilirim" dedi.

Kısaca Tuzlaspor maçında yaşananlar Riekerink'in planlarının değişmesi ve Josue'nin de bu tablo üzerine Galatasaray'da kalmasına neden oldu

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)