comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ricardo Quaresma'dan Türk hakemleri için sert sözler

14 Şubat 2017, Salı 01:15
Ricardo Quaresma'dan Türk hakemleri için sert sözler

Quaresma, Türk hakemleri hakkında yorum yaparsa muhtemelen ceza alacağını açıkladı.

FutbolArena - Süper Lig ekibi Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, NTV Spor canlı yayınında merak edilen soruları yanıtladı.
 

Ricardo Quaresma'nın NTV Spor'da yaptığı Beşiktaş açıklamaları


Yeni sözleşmesi hakkında konuşan Ricardo Quaresma açıklamasında "Gelecek için şu anda bir şey söylemem ancak fizik ve mental açıdan çok iyi durumdayım. Beşiktaş ile sözleşme yenilediğim için çok mutluyum. Süresi dolduğunda iyi hissedersem devam etmek isterim. Futbolu bıraktığımda Beşiktaş ve Porto her zaman kalbimde olacak. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum." diye konuştu.

Al Ahli'den Porto'ya döndüğünde yaşadığı zorlukları anlatan Portekizli yıldız, "Al Ahli'den sonra hakkımda çok ağır eleştiriler yapıldı. Ayağa kalkmam kolay olmadı. Ama sonunda kendimi ispatladım." sözlerini sarf etti.
 

Ricardo Quaresma'dan hakem açıklaması


Şampiyonluk yarışı hakkında konuşan Quaresma, "Süper Lig'in en iyi takımı Beşiktaş'tır. Bize de kalan sürede bunu sahada gösterip, şampiyon olmak kalıyor. Beşiktaş'ın her zaman rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ama ligde iyi takımlar var. Hepsine karşı iyi oynamalıyız." ifadelerini kullandı.
Hakemlerden memnun olmadığını dile getiren başarılı oyuncu, "Türkiye'deki hakemler konusunda konuşursam sanırım ceza alırım. Bunu yorumculara bırakıyorum. Hakem hataları nedeniyle maç kaybettiğimde kimse benden memnun olmamı beklemesin." diye konuştu.
 

Ricardo Quaresma'dan Şenol Güneş yorumu


Şenol Güneş'e övgüler yağdıran Quaresma, "Şenol Güneş örnek alınacak bir insan. Çalıştığı takımlar ve oyuncular belli. Beşiktaş en doğru teknik direktörü seçmiş. Birçok antrenörle çalıştım, hepsinden bir şey öğrendim. Şenol Güneş de çalışmaktan mutlu olduğum bir isim. Hocamın da benden memnun olduğunu tahmin ediyorum. Bana forma şansı vererek futbol oynamama imkan sağlıyor." yorumunu yaptı.

Oyundan alınırken gösterdiği tepkilere açıklık getiren Portekizli yıldız, "Bazen kontrol edemediğim duygular oluyor. Oyundan çıkmaktan da hoşlanmıyorum ama Şenol Güneş'i bu konuda tebrik ederim. Beni çok iyi idare ediyor." ifadelerini kullandı.
 

Ricardo Quaresma'dan Aziz Yıldırım'a yanıt


Aziz Yıldırım'ın 'Quaresma bize gelmek istedi' açıklamasına yanıt veren başarılı oyuncu, "Beşiktaş'ın başarılı olduğu bir dönemde bu tür haberler çıkınca cevap vermeyi doğru bulmadım. Bunu herkes bilmeli ki Türkiye'de oynayacağım tek takım Beşiktaş'tır. Bunu para satın alamaz. Bir gün ayrılmam gerekirse, Türkiye'deki başka bir kulübü tercih etmem. Karakterimden ödün vermem." diye konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)