comScore

İrfan Buz'tan taraftarlarına mesaj

30 Eylül 2016, Cuma 18:48
İrfan Buz'tan taraftarlarına mesaj

İrfan Buz Altınordu karşısında alınan yenilgiyi taraftarlarına unutturacaklarını ifade etti. 

FutbolArena - TFF 1. Lig'de liderlik koltuğunu Göztepe kaptıran Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör İrfan Buz Altınordu karşısında alınan yenilgiyi taraftarlarına unutturacaklarını ifade etti. 

Altınordu karşılaşmasında oyuna hakim taraf olduklarını söyleyen İrfan Buz "Çok istediğimiz oyunu çıkaramadık. İkinci devrede daha iyi bir oyun çıkardık. Tek kale oynadığımızı düşünüyorum. Bunu herkes gördü. Siz göremiyorsunuz da biz öyle gördük. Golü bulabilirdik, golü bulduktan sonra daha farklı bir oyuna bürünebilirdik fakat olmadı, yenildik." dedi 
Kadrosunda bulunan oyunların değerli olduğunu ifade eden İrfan Buz "Altınordu maçında arkadaşlarım kötü oynadı, bu doğru. Kadrodaki bütün futbolcular benim için değerlidir. Takımı benden daha yakın kimse tanıyamaz. Takım içerisinde dengeler vardır. Dengeleri sağlamak durumundasınız. Lig maratonu çok uzun ve bir sürü faktörler var. Bir teknik adam tabii ki kadroyu kurarken en iyisini yapmak isteyecektir. Görev verdiğimiz arkadaşları günlerinde değildi, iyi oynamadılar. Bu doğru ama onlar yalnız değildi. Müsabakaya baktığınız zaman frikikten bir gol yedik. Ne bireysel ne de bir başka hatadan değil. Herkes kötüydü. Kaybettiğiniz zaman tabi eleştirileri alacaksınız. Yenilgiyi kabul ediyoruz. İyi oynamadığımızı söylüyoruz." şeklinde konuştu.

Göztepe'nin sadece 1 gol gerisinde bulunduklarını ifade eden İrfan Buz "Liderliği kaybettik. Bir golle rakip önümüzde yer alıyor. Kadro içerisinde oynayan bütün arkadaşlarımız bizim için değerlidir. Bu takım bizim takımımız. İyi bir kadromuz var, kadroma güveniyorum. Altınordu mağlubiyetini telafi edeceğiz. Önümüzdeki süreç inişli çıkışlı olabilir. Benim istediğim herkes takımının arkasında dursun. Önemli olan bizim sonuçta hedefimize ulaşmamızdır." değerlendirmesinde bulundu. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.