comScore

Reha Denemeç kimdir? Reha Denemeç kaç yaşında? Reha Denemeç nereli? (Reha Denemeç evli mi, ne iş yapıyor?)

25 Temmuz 2018, Çarşamba 13:06
Reha Denemeç kimdir? Reha Denemeç kaç yaşında? Reha Denemeç nereli? (Reha Denemeç evli mi, ne iş yapıyor?)

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine Reha Denemeç getirildi. Reha Denemeç'in göreve gelmesinin ardından sosyal medyada insanlar Reha Denemeç'in kim olduğunu merak etmeye başladı. Reha Denemeç kimdir? Reha Denemeç kaç yaşında? Reha Denemeç nereli? Reha Denemeç ne iş yapıyor? Reha Denemeç'e dair merak ettikleriniz haberimizin devamında. 

FutbolArena - Milli Eğitim Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine Reha Denemeç getirildi. Reha Denemeç'in Bakan yardımcılığı görevine getirilmesinin ardından Reha Denemeç'in kim olduğu internet ortamında araştırmaya başlandı. Peki Reha Denemeç kimdir? Reha Denemeç nereli? Reha Denemeç kaç yaşında? Reha Denemeç ne iş yapıyordu? Reha Denemeç'in hayatını merak edenler için Reha Denemeç'în kim olduğuna dair gelişmeyi Reha Denemeç'e dair hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 


 

Reha Denemeç kimdir?


Reha Denemeç, 20 Mayıs 1961'de Elazığ'da doğdu. Baba adı İlhami, anne adı Güler'dir. Ekonomist; ODTÜ Ekonomi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını ABD University of Delaware'de ekonomi alanında yaptı. 1986'da Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığında göreve başladı. 1987'den itibaren hazine, dış ticaret, planlama, özelleştirme ve kamu bankalarından sorumlu Devlet Bakanlığında önce Özel Kalem Müdürü ve sonra müşavir olarak çalıştı. 1997'de DPT Müsteşarlığı Genel Sekreter Yardımcılığı ve Vekilliği görevlerine atandı. TSE Teknik Kurulu ve Başak Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ile Ataköy Otelcilik AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2001'de Türkiye ve Orta Asya'da farklı alanlarda yatırımları olan bir holdingin enerji grubunda üst düzey yönetici olarak çalıştı. Küresel Hareket İçin Parlamenterler'de (PGA) Uluslararası Kurul Üyeliğinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu ve Genel Başkan Danışmanı olarak görev yaptı.
Reha Denemeç'in Milli Eğitim Bakanlığı'nda Bakan yardımcılığı görevine gelmesinin ardından Reha Denemeç hakkında sosyal medyada binlerce paylaşım yapıldı. Reha Denemeç hakkında yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekilde:

MEHMET ZEKİ HITAY
Meb Bakan Yardımcılarımız Syn İbrahim Er ve Syn Reha Denemeç oldu. Rabbim ülkemize bol bol fayda sağlatır inşallah...

KEREM BALYEMEZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığında Bakan yardımcılığı kadrosuna  İbrahim Er'i ve Reha Denemeç'i atadı. Bakan yardımcılarına yeni görevlerinde başarılar dileriz. 

BURAK DOĞAN
SON DAKİKA!
AK Parti 22,23,24. dönem Ankara Milletvekili Reha Denemeç, MEB Yardımcılığı'na atandı

ABDULLAH KARAHAN
Efendim hayırlı olsun.. Eğitimin başına sayın Bakanımızın ardından sizin atanmanız, eğitim adına ve biz memur ögretmenler için büyük şans.. Umarım size de bize de hayırlı olur.. Memur öğretmenlerin geleceği de eğitim gibi size emanet... Saygılarımla... @RehaDenemec

YAVUZ AKIN
Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Hemşehrimiz Abimiz Reha Denemeç atanmıştır. Yeni Görevinde kendine başarılar diliyorum. @RehaDenemec

REHA DENEMEÇ SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"