comScore

Recep Tayyip Erdoğan'ın reklamındaki kuş nedir? (Zümrüdüanka kuşu nedir?)

20 Haziran 2018, Çarşamba 14:19
Recep Tayyip Erdoğan'ın reklamındaki kuş nedir? (Zümrüdüanka kuşu nedir?)

Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim çalışması kapsamında çekilen reklam filiminde yer alan kuş izleyenlere büyük merak uyandırdı. Recep Tayyip Erdoğan'ın reklamındaki kuş nedir? Zümrüdüanka kuşu nedir, ne anlama geliyor? Recep Tayyip Erdoğan ve Zümrüdüanka kuşu hakkında tüm bilinmeyenler haberimizde. 

FutbolArena - 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken AKP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın reklam filiminde yer alan Zümrüdüanka kuşu büyük merak uyandırdı. Zümrüdü Anka kuşu nedir? Zümrüdü Anka ne anlama geliyor? Tüm bu sorularınızın cevapları haberimizde.


Zümgürüanka nedir? Zümrüdüanka, Recep Tayyip Erdoğan


Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın reklam filmi büyük merak uyandırdı. 24 Haziran Pazar günü yapılacak seçim için çekilen reklam filminde kullanılan Zümrüdü Anka kuşu izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. 

Peki Cumhurbaşkanı ve 24 Haziran'da yapılacak seçimde AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim reklam filminde yer alan kuş ne anlama geliyor? Zümrüdü Anka kuşu neyi simgeliyor? Tüm bu soruları sizler için derledik;


Zümgürüanka kuşu neyi ifade ediyor?


Simurg adı ile Zümgürüanka kuşu mistik efsaneler arasında yer alan bir kuş türüdür. Simurg veya bir diğer ismiyle Zümrüdü Anka efsanevi bir kuştur. Pers mitolojisi kaynaklı olsa da zamanla diğer Doğu mitoloji ve efsanelerinde de yer edinmiştir. Sênmurw ve Sîna-Mrû diğer isimlerindendir.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)