comScore

FutbolArena TV

Recep Tayyip Erdoğan'dan Hakan Şükür ve Arif Erdem tepkisi

27 Mart 2017, Pazartesi 21:32

Galatasaray'da genel kurulda ihraç edilmeyen ve yönetim tarafından aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle kulüpten ihraç edilen Hakan Şükür ve Arif Erdem ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

"AİDAT NEDENİYLE İHRAÇ HAFİF KALIR"

Show TV ekranlarında özel açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan, sarı kırmızılı yönetimin aldığı kararda Hakan Şükür ve Arif Erdem'in sadece aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle ihraç edilmesinin hafif bir karar olduğunu söyleyerek şunları ifade etti:

"Bunlarla ilgili belgeler var ki Türkiye'den kaçmışlar. Suçlu değilsen kaçma. Böyle bir zan varsa dur kaçma. Yargılanırsın mahkeme kararını verir. Suçluysan girer yatarsın aslanlar gibi sonra çıkarsın. Burası senin vatanın. Ama demek ki bir şeyler yapmışlar ki kaçmışlar.

Galatasaray yönetiminin aldığı karar sadece aidat nedeniyle alındıysa çok hafiftir. Bunlar nerede yargılanıyorsa yönetim buna göre bilgi alır ve karar verirdi. Bu daha asil olurdu. Şu an yapılan süreci geçirme yöntemi.

Salonda olanlar ise çirkindi. Galatasaray yönetimi umarım eksik kalan kısmı geçiştirmiş olur. Bu 2 kişinin duruşları yeni değil. Atılan 5 kişinin hepsi de içerde."

Galatasaray Videoları