comScore

Recep Tayyip Erdoğan yabancı kuralı tarihini verdi

12 Kasım 2017, Pazar 20:11
Recep Tayyip Erdoğan yabancı kuralı tarihini verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV Spor %100 Futbol programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV Spor  %100 Futbol programında Murat Kosova ve Rıdvan Dilmen'in konuğu olarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan futbola nasıl başladı?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programın başında futbola nasıl başladığını açıkladı. Erdoğan, "Kasımpaşa'da mahallede bir futbol sevgimiz vardı. Mahalle takımında oynardık. 14 yaşında başlayan süreç kısa zamanda Amatör Küme'ye çıkma sürecimizi getirdi. Mahalle takımında Nevruz Şerif ve takım kaptanımız Fethi ağabeyimiz vardı. Onlar cami altında oynarken, ben de Erokspor'dayım. Erokspor'da o zaman forvet oynuyorum, gole çok yakınım. Kendileri oradan oynadıkları sürede beni tavsiye ettiler. Camialtı da o zaman sürekli başa oynayan bir amatör kulüptü. 7 sene burada oynadım. Camialtı Spor'da oynarken İstanbul Amatör Karmasına seçildim." ifadelerini kullandı. 

"BABAM OKUMAMI İSTERDİ"
"Babam futbol oynadığımı sonradan öğrendi. Okumamı isterdi o. Ben hatta adidas ayakkabıyla çok sonradan tanıştım. Amatör kulüplerin verdiği kramponlar vardı o dönemler."

"HAYATIMDA BİR KIRMIZI KART GÖRDÜM"

"1 kere kırmızı kart gördüm. O da ciddi bir şey değildi. Anadolu Hisar'ın stadındaydı maçtı. Takım kaptanıydım. İtirazı yaptım. Çıkardı bana hakem kırmızı kartı gösterdi." 

"STATLARDA İBADETHANE EKSİĞİ VAR"

Statlarda ibadethane eksiği var. Bu açığı gidermek lazım. Biz Dünyaya bazı mesajlar verelim. Siz her ne kadar bu işlerde samimi değilseniz de, bizim dinimiz bunları yapmamızı tavsiye ediyor. Biz de bu tavsiyenin gereğini yerine getiriyoruz. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan futbolda yabancı sınırı açıklaması


Recep Tayyip Erdoğan futbolda son dönemde en fazla tartışılan yabancı kuralıyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Şu anda yasa neyi emrediyorsa kulüplerimiz onu yapıyor. Futbol kulüplerimiz futbolcuyu niçin hazırlar? Milli takımımız için. Milli takıma hazır olmak için oyuncunun oyun saatinin fazla olması lazım. Bir futbolcu ne kadar oynarsa, görev alırsa, süre alırsa o zaman milli takıma adaylık noktasında da onun şansı artacaktır. Ancak bizim şimdi diyelim ki en güçlü takımlarımızda biz istikbal vadeden, beklediğimiz futbolcularımız olmazsa bizim milli takımdaki şans yüzdemiz eksilir. Şu anda ne yapıyoruz? Yurt dışında oynayan lejyonerleri almak suretiyle takım oluşturmaya çalışıyoruz. 

"YABANCI HİÇ OLMASIN MANTIĞI YOK"

Yabancı futbolcu hiç olmasın mantığı bir defa yanlış mantık. Çünkü onların da bizim futbolumuza katacakları çok şey var. Bunun yanında onların vereceği katkı, tribünlere ayrı hareket canlılık getirecektir. Bunları da görmemezlikten gelemeyiz. 

"DEVŞİRME SPORCULAR HAKKINDA"

İngilizler, Fransızlar oynatıyor. Keşke kendi tohumlarımızdan, kendi topraklarımızdan yetişse ama bu olmuyorsa, bu dünyanın da bir gerçeğiyse buna da tamamiyle ters bakmanın bana göre pek de faydası olmaz diye düşünüyorum. Nasıl ki yabancı futbolcuyu oynatma noktasında elastiki davranalım diyorsa, Türkiye'deki devşirme demeyi de uygun bulmuyorum. Ancak tam anlamıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına gelmiş birisi olarak tabi. Naim Süleymanoğlu, Halil. Bunlar geldiler, Halterde Türkiye'ye sınıf atlattılar. Atletizm'de şimdi son olarak Azeri kardeşimiz şampiyon oldu. Etiyopyalı kızımız şampiyonluklar getirdi bize. Bu türler olduğu zaman onlar da arkadan çekim alanı oluşturuyor, birilerini çekiştiriyor. 

SAYFA GÜNCELLENECEKTİR....

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)