comScore

Real Madrid Real Madrid

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo 'Tarihe geçeceğim' dedi - Avrupa'dan Futbol Haberleri

03 Mayıs 2016, Salı 18:44
Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo 'Tarihe geçeceğim' dedi - Avrupa'dan Futbol Haberleri

Cristiano Ronaldo iddialı konuştu ve "Tarihe geçeceğim" dedi.

Real Madrid Kulübü ve Portekiz Milli Takımı'nın yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, "İnsanların hoşuna gitsin veya gitmesin tarihe geçeceğim. Rakamlar ortada" dedi. 

 

13598-resim


Cristiano Ronaldo: "Şampiyonlar Ligi tarihinin en golcü futbolcusu olmak bir ayrıcalık"


Ronaldo, UEFA'nın internet sitesine yaptığı açıklamada, "Bazılarının çok, bazılarının ise daha az hoşuna gidiyorum ama hiçbir şüphem yok ki şimdiden futbol tarihine geçtim." diyerek iddiasını ortaya koydu. UEFA Şampiyonlar Ligi'nin taraftarlar, Real Madrid Kulübü ve kendisi için çok özel olduğunu söyleyen Ronaldo, "Şampiyonlar Ligi tarihinin en golcü futbolcusu olduğumu bilmek benim için bir ayrıcalık. Doğal olarak bunu başardığım için çok mutluyum. Bu özel bir turnuva, Real Madrid'in sevdiği bir turnuva. İki şampiyonluk kazandım ve doğal olarak daha da fazlasını kazanmak istiyorum. Umarım bu yıl bir yenisini kazanırız." ifadelerini kullandı.

Sahada maçın zevkini çıkartıp goller atıp taraftarların da maçtan zevk duymasını sağlamak istediğini dile getiren 31 yaşındaki forvet oyuncusu, "Taraftar her zaman iyi futbolu ve elbette golleri sever. Benim işim de bu. Kazanmak, iyi oynamak, olabilecek en çok golü atmak, takıma yardım etmek ve maçın zevkini çıkarmak. Zevk almanın altını çizmek istiyorum çünkü futbol bu demek. Mutluluk, tutku ve rekabet" değerlendirmesinde bulundu. 

 

266533-haber


Cristiano Ronaldo: "Er ya da geç büyük bir futbolcu olacağımı biliyordum" 


Kariyerine başladığı Sporting Lizbon'da kendine Fernando Couto, Rui Costa, Luis Figo gibi dönemin ünlü Portekizli futbolcuları referans aldığını ama hiçbir zaman bir idolü olmadığını kaydeden Portekizli oyuncu, önceliğinin, büyük bir kulüpte oynamaktan çok, milli takıma girmek olduğunu söyledi.

Ronaldo, futbola yeni başladığı dönemlerde geleceğe ilişkin aklından geçenleri ise şöyle anlattı:

"Futbola başladığım Sporting'ten itibaren hep özel bir futbolcu olduğuma inandım. Er ya da geç büyük bir futbolcu olacağımı hissediyordum ancak asla her şeyin bu kadar hızlı gelişeceğini düşünmedim. Diğer yandan yetenekli olduğumu düşündüğümden kendimi de hazırlıyordum. Her zaman çok çalıştım, gücüme inandım. Sporting'de de, Manchester United'da da, şimdi Real Madrid'de de bu aynı. Futbolcu ve insan olarak daha fazlasını isteyerek kendimi geliştiriyorum. İşimin zevkini çıkartıyorum."


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!