comScore

Real Madrid Real Madrid

Zinedine Zidane Real Madrid'ten istifa etti!

31 Mayıs 2018, Perşembe 14:05
Zinedine Zidane Real Madrid'ten istifa etti!

Real Madrid ile 2.5 yılda büyük başarılara imza atan Zinedine Zidane'ın istifasını açıkladı.

FutbolArena - Real Madrid'e 2015-2016 sezonu devre arasında gelen ve üç sezon üst üste Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak tarihte bir ilki başaran Zinedine Zidane, Real Madrid'ten ayrıldı. 


Zinedine Zidane'ın yeni takımı hangisi olacak?


Real Madrid'in başında çıktığı 8 finalin tamamını kazanan ve İspanya'da art arda kazanma, art arda en çok maçta gol atma gibi çok sayıda rekoru kırmayı başaran Zidane'ın Real Madrid'ten neden ayrıldığı ise merak konusu. Başkan Florentino Perez ile bir görüşme gerçekleştiren Fransız teknik adam basın toplantısı ile ayrılığı açıkladı.

Zinedine Zidane'ın 2018 Dünya Kupası sonrasında Fransa Milli Takımının başına geçeceği de söyleniyordu.


Zinedine Zidane'ın basın toplantısı


Başkan Florentino Perez ile bir basın toplantısı düzenleyen Zinedine Zidane, "Önümüzdeki yıl takımın başında bulunmama kararı aldım." derken, Başkan Florentino Perez: "Bu hiç beklemediğimiz bir karardı." şeklinde konuştu. 
"DEĞİŞİKLİK GEREKLİ"

Zidane "Bu takımın kazanmaya devam etmesi gerekiyor, bir değişikliğe ihtiyacı var." derken, Real Madrid Başkanı Florentino Perez: "Bu tamamen beklenmeyen bir karar, bugün üzücü bir gün. Kendisine adanmışlığı, sevgisi ve bu yıl Real Madrid için yaptığı her şey için teşekkür etmek istiyorum, bu bir veda değil, yine görüşeceğiz." şeklinde konuştu. Zidane da bu açıklamaya katıldığını belirtirken, "Tabii ki daha sonra görüşürüz, Madrid bana her şeyi verdi ve ben yine burada olacağım." dedi.

Real Madrid ile ilgili tüm gelişmeleri Real Madrid Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"