comScore

Real Madrid Real Madrid

Xabi Alonso'nun 8 yıl hapsi isteniyor!

15 Mart 2018, Perşembe 13:49
Xabi Alonso'nun 8 yıl hapsi isteniyor!

İspanyol eski futbolcu Xabi Alonso'nun başu vergi kaçırma suçuyla derde girdi.

FutbolArena - Eski İspanyol futbolcu Xabi Alonso, futbolu bırakmasının ardından vergi suçlamasıyla başı derde girdi. Xabi Alonso'nun hapsi isteniyor.


Xabi Alonso hapse mi girecek?


Yapılan soruşturmada, Xabi Alonso'nun mali kontrolinden uzak bir şekilkde Madeira'da bir şirket yönetmekle suçlanıyor. Eski İspanyol futbolcu Xabi Alonso için 2015 yılında gelirlerini tam göstermediği gerekçesiyle vergi kaçırma suçundan 8 yıl hapis cezası isteniyor.

HABERLER 2014'TE ÇIKMIŞTI
2014 yılında Real Madrid'de oynarken eski İspanyol futbolcunun adı yine vergi kaçakçılığı ile suçlanmıştı. Alonso'nun imaj hakları konusunda maliyeyi yaklaşık 6 milyon euro dolandırdığı idda edilmişti.

İspanya futbolunda son dönemde Barcelona'da forma giyen Arjantinli Lionel Messi, vergi kaçırmaktan aldığı 21 ay hapis cezasını paraya çevirerek davasını kapatmıştı. La Liga'da önceki yıllarda forma giyen Neymar, Radamel Falcao, Xabi Alonso, Angel Di Maria, Ricardo Carvalho, Daniel Alves ve Samuel Eto'o gibi futbolcular hakkında da mali suçlardan açılan soruşturmalar veya davalar bulunuyor.

La Liga ile ilgili gelişmelere La Liga Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.