comScore

Real Madrid Real Madrid

Şampiyonlar Ligi'nde Video Hakem uygulanacak mı?

18 Nisan 2018, Çarşamba 11:04
Şampiyonlar Ligi'nde Video Hakem uygulanacak mı?

UEFA Başkanı Alexandre Ceferin, Şampiyonlar Ligi'nde Video Hakem uygulamasının ne zaman devreye gireceğiyle ilgili açıklama yaptı.

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yarı finalde Real Madrid - Juventus ve Manchester City - Liverpool maçlarında tartışma yaratan pozisyonların ardından Video Hakem uygulamasının bir an önce devreye sokulması istenmişti. UEFA Başkanı Alexandre Ceferin konuyla ilgili İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN VİDEO HAKEM ERKEN"
Şampiyonlar Ligi'nde Video Hakem uygulaması için acele etmeyeceklerini ve tüm testleri tamamladıktan sonra karar vereceklerini söyleyen Ceferin şunları ifade etti:

"Şampiyonlar Ligi bir Ferrari ya da bir Porshe gibidir. Onu hemen sürmek imkansızdır. Testlere ihtiyacınız var ve herkesin bunun nasıl çalıştığını çok iyi bilmesi gerekiyor. Şampiyonlar Ligi'nde Video Hakem için hala çok erken. Acele etmeyeceğiz. Real Madrid - juventus maçında Video Hakem işe yaramazdı. İnsanlar o poziyonu 50 kere izledi ve hala farklı fikirler var. Fakat Manchester City - Liverpool verilmeyen gol için Video Hakem işe yarayabilirdi."
Şampiyonlar Ligi Haberleri için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.


FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)