comScore

Real Madrid Real Madrid

Robinho tecavüz suçundan hapis yatacak

24 Kasım 2017, Cuma 10:09
Robinho tecavüz suçundan hapis yatacak

Real Madrid, Milan gibi takımlarda da forma giyen Robinho, tecavüz suçlamasından 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

FutbolArena - Robinho'ya 9 yıl hapis cezası. Brezilya'nın ünlü futbolcuları arasında yer alan ve bir dönem Real Madrid, Milan gibi takımlarda da forma giyen Robinho, tecavüz suçlamasından 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Brezilyalı futbolcu Robinho 9 yıl hapis yatacak


Dünya futboluna bir dönem damgasını vuran isimlerin başında gelen Brezilyalı futbolcu Robinho, 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Nedeni ise Arnavut uyruklu bir kadına tecavüz eden 6 kişiden biri olması gerekçesi ile.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Atletico Mineiro'da futbol yaşantısını sürdüren Robinho, Milan'da oynadığı dönemde bu suça karıştığı ifade edildi. Robinho iddiaları yalanlarken bu süre zarfından Tanrı'ya sığındığını söyledi. Olayın yaşandığı zamanda Robinho'nun eşiyle birlikteyken Milano'da Arnavut uyruklu kadınla tanııştı.


Brezilyalı futbolcu Robinho Kimdir?


Robinho'nun yıldızı ilk olarak Santos'ta parladı. 2005'te Real Madrid'e transfer oldu. Madrid macerasının ardından yıldız futbolcunun adresi İngiltere'de Manchester City oldu. City'de istediği gibi forma şansı bulamayan Robinho, 2010'da Milan'a transfer oldu. 2015 yılında ise Brezilyalı bu kez Çin'de GZ Evergrande takımının yolunu tuttu ve son olarak ülkesinde Atletico Mineiro'da forma giymekte.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)